Ring Solar Panel zasili nasz elektroniczny dzwonek

Marek Cekaw
Ring Solar Panel zasili nasz elektroniczny dzwonek

Firma Ring, odpowiedzialna m.in. za elektroniczny dzwonek Ring Video Dorbell wyposażony w kamerę wideo Stick Up Cam, pokazującą kto stoi przed naszymi drzwiami, wprowadza do sprzedaży nowy produkt. Jest nim Ring Solar Panel, czyli system ogniw fotowoltanicznych przeznaczonych do zasilania kamery.

0

Ring Video Dorbell, dzwonek do drzwi z kamerą wideo Stick Up Cam, wprowadzony na rynek jakiś czas temu, to bardzo przydatne urządzenie, lecz nieco kłopotliwe w instalacji. Kamera wprawdzie ma własną baterię, ta jednak musi być co jakiś czas ładowana, co komplikuje kwestię jej użytkowania. Wymaga bowiem albo doprowadzenia zasilania, albo też deaktywacji monitoringu na czas ładowania akumulatora.

Solar1Main1

Producent na szczęście opracował rozwiązanie, które eliminuje ten problem, a jest nim Ring Solar Panel. To zewnętrzne ogniwo fotowoltaniczne o wymiarach 18,3 x 15,6 x 3,2 cm , które możemy łatwo zainstalować w pobliżu kamery dzwonka i będzie nam zapewniać energię do jej zasilania, dostarczając prąd o napięciu 6 V, natężeniu 0,3 A i mocy 2 W. Panel jest oczywiście wodoszczelny i i po kilku godzinach wystawienia na promienie słoneczne, powinien zgromadzić tyle energii, by naładować baterię Stick Up Cam.

Solar1Main2

Ring Solar Panel dostępny jest w przedsprzedaży na stronie producenta, a kosztuje 29 dolarów.

Źródło: Slashgear.com

Waszym zdaniem

Brak opinii.

Zaloguj się, aby móc dodawać komentarze.