Roberts prezentuje sześć głośników z serii R-Line

Marek Cekaw
Roberts prezentuje sześć głośników z serii R-Line

Firma Roberts nie jest może tak znanym producentem głośników jak inne przedsiębiorstwa, lecz także ma swej ofercie kilka produktów wartych uwagi. Wśród nich znajdziemy także sześć nowych głośników należących do rodziny R-Line.

0

Pierwszym nowym produktem tej firmy jest linia R-Series, na którą składają się dwa modele bezprzewodowych głośników R1 oraz R100. Pierwszy z nich kosztuje 179 funtów i wyposażono go w obsługę internetowych rozgłośni radiowych, wsparcie dla Spotify Connect oraz streamingu muzyki przy pomocy technologii Bluetooth. Ma też złącze USB do ładowania baterii oraz odtwarzania muzyki z przenośnych źródeł dźwięku, jak również złącze Ethernet.

Głośnik jest stereofoniczny, ale jeśli potrzebujemy więcej mocy, wówczas można połączyć ze sobą dwa egzemplarze, które będą grały synchronicznie. Sterowanie jego funkcją odbywa się natomiast przy pomocy dedykowanej aplikacji UNDOK dostępnej na smartfony z iOS i Androidem, lub przycisków zlokalizowanych w górnej części obudowy.
Kosztujący 249 funtów R100, dysponuje generalnie takimi samymi funkcjami jak tańszy brat, a dodatkowo wyposażono go w 2,7-calowy wyświetlacz LCD oraz tuner DAB/FM umożliwiający słuchanie rozgłośni radiowych, również nadających w formacie cyfrowym.

Do obu modeli można też zakupić opcjonalny pakiet baterii kosztujący 40 funtów, który według producenta zapewni do 12 godzin pracy na jednym ładowaniu.

robertsr_series

S-Series to dwa modele S1 oraz S2, które znacznie różnią się wzornictwem od poprzednich modeli. Mamy tutaj znacznie nowocześniejszy wygląd, który dodatkowo podkreślają diody LED umieszczone pod maskownicami, które świecą różnymi kolorami w zależności od wybranego źródła dźwięku.

Model S1 kosztuje 179 funtów i także jest wyposażony w technologię Bluetooth oraz wsparcie dla Spotify Connect. Model S2 jest nieco większy i droższy, gdyż wyceniono go na 249 funtów. Nie ma tu wprawdzie wyświetlacza ani cyfrowego tunera radiowego DAB, ale za to można streamować do niego cyfrowe rozgłośnie z modelu R100, działającego w tej samej sieci.

robertsr_series ss

Ostatnim produktem z tej serii jest S300, który jest również najdroższy przy cenie 300 funtów. Nie jest to zwykły głośnik, lecz zestaw audio, wyposażony w Bluetooth, radio DAB/FM oraz odtwarzacz płyt CD. Wyposażono go w 3,5" wyświetlacz, jak również czytnik kart pamięci microSD oraz układ NFC dla łatwiejszego parowania ze smartfonami.

Ostatnim z nowych produktów jest Soundbar SB1. Listwa dźwiękowa wykonana z płyty MDF również dysponuje 3,5-calowym wyświetlaczem LCD zlokalizowanym w jej centralnej części, który ułatwia sterowanie funkcjami. Produkt ma kilka optycznych wejść przeznaczonych do podłączenia telewizora lub konsoli do gier, jak również wyjście na subwoofer. Soundbar kosztuje 400 funtów.

robertsr_series soundbar

Wszystkich nowych produktów firmy Roberts możemy spodziewać się w sklepach już wiosną przyszłego roku.

Źródło: Whathifi.com

Waszym zdaniem

Brak opinii.

Zaloguj się, aby móc dodawać komentarze.