Roboty mopujące Braava 320 i Braava 380

Jakub Kornacki
Roboty mopujące Braava 320 i Braava 380

W sprzedaży pojawiły się dwa modele robotów mopujących iRobot Corporation. Inteligentne urządzenia Braava 320 oraz Braava 380 są w stanie wyczyścić wszystkie rodzaje podłóg, z pominięciem powierzchni materiałowych.

1

Najnowsze urządzenia posiadają zupełnie inny kształt - są prostopadłościanami z zaokrąglonymi krawędziami. Oba modele czyszczą podłogę w dwóch etapach: na mokro oraz na sucho. Producent zastosował technologię nawigacyjną NorthStar, dzięki której robot dotrze w każde wolne miejsce na podłodze. Działanie zaawansowanego rozwiązania można porównać do systemu GPS. Górna część urządzenia odpowiada za poruszanie się. Trzy przyciski funkcyjne służą do włączenia Braavy oraz ustawienia odpowiedniego trybu sprzątania.

Braava 320

W przedniej części urządzenia zostały umieszczone czujniki oraz amortyzatory, które odpowiadają za delikatne odbijanie się od przeszkód. Cicha praca urządzenia nie przeszkadza podczas snu, oglądania telewizji czy prowadzenia rozmowy telefonicznej. Roboty mopujące są w stanie wyczyścić każdy rodzaj podłogi (pomijając oczywiście powierzchnie materiałowe, np. dywany).

Braava 320

Urządzenia zostały wyposażone w głowicę czyszczącą Pro-Clean, która posiada zbiornik na płyn oraz dozownik, który automatycznie decyduje o jego stopniowym uwalnianiu się. Bateria prędko ładuje się - cykl pełnego naładowania trwa około czterech godzin. Warto zaznaczyć, że jeśli robot rozładuje się podczas trwającego cyklu sprzątania - sam znajdzie drogę do stacji dokującej, a po naładowaniu baterii powróci do miejsca, w którym przerwał czyszczenie.

Ceny oraz dostępność najnowszych robotów mopujących Braava 320 oraz Braava 380 są jeszcze nieznane.

Źródło: informacja prasowa, iRobot Corporation, AGDLab.pl.
--
Chcesz być zawsze na bieżąco z najnowszymi informacjami z branży AGD, RTV i Foto/Wideo? Wejdź na profil AGDLab.pl na Facebooku.

Waszym zdaniem

fuzzy198100

Ktoś to ma? Jestem zainteresowany, ale nie wiem czy działa tak dobrze jak roomba.

Zaloguj się, aby móc dodawać komentarze.