Roku prezentuje bezprzewodowy głośnik

Marek Cekaw
Roku prezentuje bezprzewodowy głośnik

Firma Roku dotychczas skupiała się tylko na rozwijaniu swego systemu operacyjnego oraz sprzedaży streamingowych odtwarzaczy wideo. Teraz jednak przedsiębiorstwo postanowiło wkroczyć na zupełnie nowe dla siebie pole i zaprezentowało nowy model bezprzewodowego głośnika.

0

Jest to sprzęt z rodziny Roku Connect, który ma być kompatybilny z Roku TV. Jako, że oprogramowanie Roku kontroluje zarówno telewizor, jak i głośniki, współpraca obu urządzeń stoi na bardzo wysokim poziomie. Sprzęt nie tylko łączy się drogą radiową, ale też łatwiejsza jest jego konfiguracja. Dodatkowo uzyskujemy lepszą optymalizację dźwięku oraz jego synchronizację z obrazem.

Zadaniem Roku Connect jest zapewnienie znacznie większej wygody w zakresie konfiguracji zestawów kina domowego. Gdy użytkownik sparuje już głośniki z telewizorem, może je wykorzystywać do streamowania dźwięku z rożnych źródeł, w tym także ze smartfonów. Dodatkowym atutem jest funkcja wyrównywania poziomu dźwięku, która obniża jego natężenie w głośnych scenach i zwiększa w momentach, gdy jest zbyt cichy. Z kolei funkcja Dialog Enhancement poprawia słyszalność dialogów i może być przydatna w scenach, w których bohaterowie szepczą.

Zestaw oferowany przez producenta składa się z dwóch bezprzewodowych głośników, głosowego pilota Roku TV oraz dodatkowego pilota Roku Touch, który wspiera komendy głosowe i ma programowalne przyciski. Produkt pojawi się w sprzedaży już 16 października i będzie oferowany w zestawie za 199,99 dolarów. Już teraz można go jednak zamówić w przedsprzedaży na stronie producenta.

Roku_glosnik

Źródło: Roku.com

Waszym zdaniem

Brak opinii.

Zaloguj się, aby móc dodawać komentarze.