Roomba 690 i 890 - tanie sprzątanie

Marek Cekaw
Roomba 690 i 890 - tanie sprzątanie

Firma iRobot wprowadza na rynek dwa nowe modele automatycznych odkurzaczy z rodziny Roomba. Roomba 680 oraz 890 to jedne z najtańszych odkurzaczy w ofercie tego producenta. Zostały wzbogacone o łączność WiFi i możliwość kontrolowania ich pracy z poziomu dedykowanej aplikacji mobilnej.

0

Automatyczne odkurzacze są urządzeniami stosunkowo drogimi, więc nie każdego stać na zakup takiego sprzętu. Ich producenci starają się jednak dopasować ofertę modelową do możliwości finansowych szerszej grupy klientów. Dlatego wprowadzają na rynek sprzęt o nieco ograniczonej funkcjonalności, ale za to o bardziej przystępnej cenie.

Do takiej kategorii zaliczymy również dwa nowe odkurzacze firmy iRobot, mianowicie Roomba 680 oraz 890. Są to nieco lepiej wyposażone wersje modeli 650 i 860, które wyposażono w moduł WiFi. Pozwala to kontrolować ich funkcje za pośrednictwem firmowej aplikacji iRobot Home.

To duże udogodnienie, gdyż aplikacja dostępna na Androida oraz iOS, pozwala m.in., ustawić harmonogram sprzątania, sprawdzić status odkurzacza, a także zapewnia dostęp do pomocy technicznej.

Nowe modele odkurzaczy, są również wyposażone w cyfrowego asystenta Alexę. Jeśli więc posiadamy w domu głośnik Amazon Echo, możemy wówczas kontrolować odkurzacz przy pomocy komend głosowych.

Póki co nowe modele odkurzaczy dostępne są tylko na rynku amerykańskim, ale niebawem powinny pojawić się także w innych krajach.

roomba1800_1

Źródło: Engadget.com

Waszym zdaniem

Brak opinii.

Zaloguj się, aby móc dodawać komentarze.