Roomba 785, odkurzacz - robot dla posiadaczy zwierząt w domu

Adam Kwiatkowski
Roomba 785, odkurzacz - robot dla posiadaczy zwierząt w domu

Roomba 785 zaprojektowana została z myślą o sprzątaniu pomieszczeń, w których przebywają zwierzęta. Specjalne szczotki zgarniają sierść, a filtr HEPA zatrzymuje roztocza, kurz, pył i alergeny w zbiorniku na odpadki. Wirtualna ściana HALO pozwala odgrodzić robota od legowiska psa lub misek z wodą i karmą. 

1

DLF, oficjalny dystrybutor marki iRobot w Polsce wprowadza do sprzedaży kolejnego, skutecznego pomocnika. Robot Roomba 785 zaprojektowano z myślą o sprzątaniu mieszkań posiadaczy zwierząt.

Odkurzacz przygotowano do pracy na różnego rodzaju powierzchniach. Kilkadziesiąt czujników robota bada otoczenie i dostosowuje jego pracę do panujących warunków. Opatentowany system iAdapt pozwala iRobotowi Roomba w jednym cyklu sprzątania odkurzyć 98 proc. powierzchni, pokonując każdy skrawek podłogi kilkukrotnie. Cecha ta jest szczególnie istotna, gdy robot porusza się po pomieszczeniach w których przebywają zwierzęta futerkowe. Roomba 785 sprawnie zbiera sierść zalegającą na dywanach czy wykładzinach.

R785_hero_small

Dzięki współpracy czujników optycznych i akustycznych, system DirtDetect drugiej generacji skutecznie wykrywa obszary bardziej zabrudzone i koncentruje na nich pracę. Napotkane przeszkody, np. ściany lub nogi mebli, uruchamiają program sprzątania  wzdłuż lub wokół nich. Dodatkowo, wyczuwając przeszkody, robot zwalnia przed nimi, aby przy pomocy zderzaka z czujnikiem dotykowym, lekko zetknąć się z nimi, co skutecznie zapobiega uszkodzeniom delikatnych polichromii i lakieru na meblach. Duża część zabrudzeń gromadzi się w trudno dostępnych miejscach np. pod szafkami czy łóżkami. Niski profil iRobota Roomba 785 sprawia, że jest on w stanie posprzątać pod wszystkimi meblami, których prześwit jest większy niż 9 cm.

Roomba 785, aby sprostać stawianym wyzwaniom, została wyposażona w:

  • Dwie obracające się przeciwbieżnie szczotki;
  • Programowanie pracy na cały tydzień;
  • Dwa filtry HEPA, które eliminują z otoczenia cząsteczki nawet o wielkości 0,3 mikrona;
  • Wirtualna Ściana typu HALO;
  • Wirtualna Latarnia do skutecznego stopniowego sprzątania kolejnych pomieszczeń.
  • System powiadomień głosowych poinformuje użytkownika o konieczności opróżnienia zbiornika na brud, stanie akumulatora, napotkaniu obszaru silniej zabrudzonego, czy ewentualnym problemie - również w języku polskim.

Waszym zdaniem

dariuszadamek00

Te wszystkie filmiki z kotami jeżdżącymi na odkurzaczach są dodatkowym argumentem przemawiającym "za" :D.

Zaloguj się, aby móc dodawać komentarze.