Roomba 980: odkurzacz z dostępem do chmury

Marek Cekaw
Roomba 980: odkurzacz z dostępem do chmury

Technologia autonomicznych odkurzaczy staje się wprawdzie coraz doskonalsza, ale nadal nie jest idealna i wiele modeli nie sprząta pomieszczeń tak dokładnie, jakbyśmy tego oczekiwali. Roomba 980, nowy model firmy iRobot został więc wyposażony w szereg nowych rozwiązań, dzięki którym radzi sobie z brudem znacznie lepiej od poprzednika.

0

Producent zapewnia, że Roomba 980 jest pierwszym modelem należącym do tej popularnej rodziny, który łączy w sobie technologię wizualnej lokalizacji oraz adaptacyjnej nawigacji. Oznacza to, że odkurzacz potrafi samodzielnie wykonać mapę pomieszczenia, a tym samym jeszcze lepiej je posprzątać. Technologia vSLAM (visual simultaneous localization and mapping) pozwala mu nie tylko unikać przeszkód, ale przy użyciu kamery oraz dodatkowych sensorów tworzyć inteligentną mapę podłogi.

Roomba-980-1

Jest to również pierwsza Roomba z dostępem do internetowej chmury, co zapewnia użytkownikowi odkurzacza jeszcze więcej możliwości w zakresie sterowania urządzeniem. Specjalna aplikacja mobilna o nazwie HOME, pozwala m.in. programować harmonogram pracy oraz zdalnie aktywować i wyłączać sprzęt, nawet jeśli akurat znajdujemy się poza domem. Funkcja będzie z pewnością bardzo przydatna, jeśli często wyjeżdżamy w interesach, wówczas po długiej nieobecności nasze podłogi nie będą tonąć w kurzu.

Roomba-980-2

Roomba 980 może pracować bez przerwy przez dwie godziny, zaś po wyczerpaniu baterii, samodzielnie powróci do bazy celem jej naładowania.

Odkurzacz jest już dostępny na rynku amerykańskim i można go zakupić w cenie 899 dolarów.

Źródło: Engadget.com

Waszym zdaniem

Brak opinii.

Zaloguj się, aby móc dodawać komentarze.