Ruark Audio R7: trzecia generacja popularnego radiogramu

Marek Cekaw
Ruark Audio R7: trzecia generacja popularnego radiogramu

Firma Ruark Audio zaprezentowała trzecią generację radiogramu z rodziny R7. Nowy zestaw audio został wyposażony w ulepszone obwody analogowe, a także większy amplituner. Oferowany jest w natomiast w cenie 2300 funtów.

0

Kilkadziesiąt lat temu muzyki słuchało się z tzw. radiogramów popularnych szczególnie na amerykańskim rynku. Jest to swego rodzaju mebel, w którym znajdowały się elementy sprzętu grającego, takie jak gramofony, głośniki, radioodbiorniki oraz wzmacniacze.

Wbrew pozorom radiogramy nie są dziś spotykane wyłącznie w muzeum. Ich produkcją zajmuje się firma Ruark, dostosowując je rzecz jasna do współczesnych standardów. Przedsiębiorstwo pokazało właśnie trzecią generację modelu R7, którego oferuje w cenie 2300 funtów.

Nowy model ma ulepszone obwody analogowe, większy wzmacniacz oraz zmodyfikowane zwrotnice. Wyposażono go także w radio FM/DAB/DAB+, radio internetowe, odtwarzacz płyt CD, aptX Bluetooth oraz DLNA umożliwiające słuchanie muzyki z laptopa lub urządzeń NAS.

Produkt dysponuje także dwoma 14 cm głośnikami szerokopasmowymi i 20 cm subwooferem, które zasilane są wzmacniaczem klasy A/B o mocy 160 W. Znajdziemy w nim także spory wachlarz gniazd, takich jak dwa wejścia optyczne, jedno 3,5 mm i trzy RCA, w tym jedno dedykowane do gramofonu. Są także wyjścia analogowe oraz port USB.

Kontrolowanie wszystkich funkcji sprzętu na razie odbywa się za pomocą firmowego pilota. Wkrótce jednak będzie można wykorzystać do tego dedykowana aplikację LINK na platformy Android oraz iOS.

Ruark1

Źródło: Whathifi.com

Waszym zdaniem

Brak opinii.

Zaloguj się, aby móc dodawać komentarze.