SENS8: domowa kamera monitoringu

Marek Cekaw
SENS8: domowa kamera monitoringu

Domowy monitoring staje się coraz powszechniejszy, więc producenci sprzętu, by zaspokoić rosnący popyt, wciąż wprowadzają do sprzedaży nowe modele kamer. Jednym kolejnych produktów jest model SENS8.

0

Produkt charakteryzuje się nowoczesnym i stylowym wzornictwem podkreślanym przez aluminiową obudowę. Pozwala mu to wtopić się różne rodzaje wystroju pomieszczeń i choć kształt samej kamery od razu zdradza z czym mamy do czynienia, to sprzę nie rzuca się tam bardzo w oczy.

Urządzenie potrafi rejestrować obraz w rozdzielczości 1080p, a nagrywanie obrazu aktywowane jest przez czujnik ruchu wykrywający aktywność w polu widzenia. Oczywiście dodatkowo powiadamia właściciela o wykryciu intruza. Użytkownik nie musi się jednak obawiać, że zostanie zasypany fałszywymi alarmami. Kamera wykorzystuje bowiem zaawansowany algorytm, który potrafi odróżnić prawdziwego intruza od ruchu wywołanego przez zmianę światła, zasłonę poruszoną wiatrem, czy też ruszające się cienie.

SENS8 1

SENS8 dodatkowo monitoruje temperaturę, wilgotność powietrza, wykrywa dźwięki i posiada czujnik światła. Natomiast wbudowana syrena alarmowa stanowi dodatkowy czynnik odstraszający, alarmując domowników gdy wykryje coś nieprawidłowego. Natomiast nagrania rejestrowane są we wbudowanej pamięci o pojemności 8 GB lub przesyłane do Dropboxa.

SENS8 2

Jest ponadto dwukierunkowy system audio, więc kamera może też służyć jako elektroniczna niania do pilnowania dziecka, lub nadzoru zwierzaka pozostawionego samemu w domu. Sprzęt oferowany jest w cenie 140 dolarów.

Źródło: Gadgetsin.com

Waszym zdaniem

Brak opinii.

Zaloguj się, aby móc dodawać komentarze.