SYLVANIA A19: inteligentne żarówki z technologią HomeKit

Marek Cekaw
SYLVANIA A19: inteligentne żarówki z technologią HomeKit

Firma Osram, znany producent oświetlenia domowego, wprowadza na rynek nowy model inteligentnych żarówek LED. SYLVANIA A19 to model współpracujący z ekosystem HomeKit, który do działania nie wymaga żadnego centralnego huba. Wystarczy wkręcić ją w oprawkę i sparować ze smartfonem.

0

Duża część tzw. inteligentnych żarówek LED dostępnych na rynku, do poprawnego działania wymaga specjalnego huba. Jest to centralka komunikująca się z poszczególnymi źródłami świata i przekazująca sygnał dalej, do urządzeń sterujących takich jak smartfony lub tablety.

sylvania-a19-1

Takie rozwiązanie podnosi koszt systemu oświetlenia i nie jest zbyt wygodne, gdyż należy dodatkowo wygospodarować miejsce dla centralki. I to najczęściej na widoku, ponieważ w przeciwnym razie sygnał mógłby być zakłócany. Firma Osram w najnowszym modelu żarówki SYLVANIA A19, zlikwidowała jednak tę niedogodność.

Produkt współpracuje z ekosystemem inteligentnego domu HomeKit i bezpośrednio łączy się z iPhonem lub iPadem, umożliwiając użytkownikowi sterowanie wszystkimi funkcjami z poziomu mobilnej aplikacji.

sylvania-a19-2

Dzięki temu, aby włączyć lub wyłączyć żarówkę, czy też zmienić temperaturę jej barwy, nie trzeba nawet brać do ręki telefonu. SYLVANIA A19 współpracuje bowiem z Siri, więc wszystkie funkcje mogą być kontrolowane za pomocą komend głosowych.

SYLVANIA A19 pojawi się w sprzedaży na początku przyszłego roku.

Źródło: Slashgear.com

Waszym zdaniem

Brak opinii.

Zaloguj się, aby móc dodawać komentarze.