Samochodowa stacja multimedialna Clarion NX302E

Damian Jaroszewski
Samochodowa stacja multimedialna Clarion NX302E

W ofercie firmy Clarion pojawiła się nowa stacja multimedialna NX302E. Zrywa ona z tradycyjnymi płytami CD na rzecz multimediów zapisywanych na pamięciach zewnętrznych lub w przenośnych odtwarzaczach, tabletach i telefonach komórkowych.

0

Zacznijmy od tego, że urządzenie jest wyposażone w 6,2-calowy, dotykowy ekran LCD (z podświetleniem LED) o rozdzielczości 800 x 480 pikseli. Przy jego pomocy odbywa się sterowanie funkcjami stacji multimedialnej. A tych jest całkiem sporo. Przede wszystkim model NX302E ma tuner radiowy z RDS i pamięcią do 24 stacji. Pozwala także na odtwarzanie plików MP3/MP4/WMA ze złącza USB, do którego można podłączyć dysk zawierający maksymalnie 65535 plików umieszczonych w 255 folderach. Poza tym sprzęt współpracuje z iPhonem i iPadem. Producent nie zapomniał także o module Bluetooth, obsługującym wszystkie najpopularniejsze profile, czyli HFP, HSP, PBAP, OPP, A2DP i AVRCP. Dzięki technologii niebieskiego zęba urządzenie można zamienić w zestaw głośnomówiący.

Clarion NX320E

Clarion NX320E

Oprócz funkcji czysto multimedialnych Clarion NX302E może pełnić funkcję nawigacji samochodowej. Sprzęt korzysta z oprogramowania iGO Primo 2.0 z inteligentnym algorytmem. W stację wbudowano tuner RDS-TMC, który w niektórych krajach może pobierać darmowe informacje na temat korków i wszelkiego rodzaju zdarzeń na drodze, które mogą powodować pewnie opóźnienia. Mapy są zapisane na karcie pamięci microSD o pojemności 8 GB. W ciągu 30 dni od zakupu, każdy użytkownik ma prawo do jednej, bezpłatnej aktualizacji oprogramowania nawigacji.

Clarion NX320E

Clarion NX320E

Na koniec pozostało jeszcze wspomnieć o walorach muzycznych nowego urządzenia. Przede wszystkim stacja multimedialna ma wzmacniacz o mocy 4x 45 watów. Pozwala na regulację barwy dźwięki poprzez trójzakresowy korektor parametryczny Beat-EQ. Oferuje 2-kanałowe wyjście sygnału z przedwzmacniacza, do którego można podłączyć zewnętrzną końcówkę mocy. Uzupełnieniem specyfikacji jest wejście na kamerę cofania i możliwość współpracy z fabrycznym sterowaniem z kierownicy samochodu.

Clarion NX302E ma kosztować około 2499 złotych.

źródło: Clarion

Waszym zdaniem

Brak opinii.

Zaloguj się, aby móc dodawać komentarze.