Samsung Connect Home: centrum sterowania inteligentnym domem

Marek Cekaw
Samsung Connect Home: centrum sterowania inteligentnym domem

Koncern Samsung pokazał w tym tygodniu kilka nowych produktów. Oprócz wyczekiwanego  modelu smartfona zaprezentował jeszcze nowe urządzenie z kategorii inteligentnego domu. Produkt o nazwie Connect Home jest centrum sterowania naszym sprzętem.

0

Connect Home jest urządzeniem zaprojektowanym do obsługi urządzeń z kategorii inteligentnego domu, które zastępuje SmartThings Hub, centralkę dotychczas wykorzystywaną do kontrolowania takiego sprzętu. Jest to więc centrum, połączone z internetowym routerem WiFi.

Urządzenie potrafi komunikować się z domowymi urządzeniami poprzez Bluetooth 4.1, WiFi, a także systemy Zigbee oraz Z-Wave. Jest więc kompatybilne m.in. z żarówkami Hue firmy Philips, kamerami monitoringu Netgear Arlo oraz domowym sprzętem Samsunga. Wystarczy tylko odpowiednio wszystko skonfigurować i wówczas możemy sterować sprzętem RTV lub AGD za pomocą aplikacji mobilnej.

Connect Home dysponuje wbudowanym dwuzakresowym WiFi 802.11ac (maksymalna prędkość transmisji 866 Mbps), 512 MB RAM, 4 GB pamięci użytkowej oraz czterordzeniowym procesorem Samsunga. Wersja Connect Home Pro jest nieco mocniejsza. Ma już czterozakresowe WiFi (1,7 Gbps) oraz szybszy procesor 1,7 GHz.

Connect Home sprzedawany będzie w pakietach po trzy sztuki, co pozwoli stworzyć domową sieć, która znacznie ułatwi komunikację z urządzeniami, gdyż dzięki temu nie powinno być problemów z transmisją sygnału. Każdy taki moduł jest bowiem w stanie pokryć nim obszar 140 m kw. Samsung na razie nie zdradził jednak kiedy sprzęt będzie dostępny w sprzedaży oraz ile trzeba będzie za niego zapłacić.

Connect Home 1

Źródło: Engadget.com

Waszym zdaniem

Brak opinii.

Zaloguj się, aby móc dodawać komentarze.