Samsung JU6800: telewizor UHD z Nano Crystal Display

Jakub Kornacki
Samsung JU6800: telewizor UHD z Nano Crystal Display

Firma Samsung poinformowała o wprowadzeniu na rynek telewizora Samsung JU6800 z płaskim ekranem. Model wykorzystuje technologię nanokryształów. Zaawansowane rozwiązanie do tej pory było stosowane wyłącznie w zaawansowanych telewizora SUHD.

1

Wykorzystanie technologii nanokryształów Nano Crystal Display wiąże się z możliwością niezwykłego odwzorowania całej palety barw, a także ze znakomitą jasnością obrazu podczas oglądania wszelkich materiałów. Producent zaznacza, że rewolucyjny panel z warstwą nanokryształów jest w stanie poszerzyć paletę barw nawet o 20%. Nanokryształy wydobywają z barw ich całą głębię, a dodatkowo oferują niesamowitą ostrość.kv1Telewizor Samsung JU6800 wykorzystuje wiele zaawansowanych rozwiązań technologicznych, które mają na celu zapewnić obraz najwyższej jakości. Funkcja Wide Color Enhancer Plus korzysta z zaawansowanego algorytmu, który odpowiada za poprawę jakości obrazu. Z kolei funkcja przyciemniania ekranu UHD Dimming odpowiada za to, aby wyświetlany obraz prezentowany był w optymalnych proporcjach koloru i kontrastu.kv2Możliwość wyświetlania obrazów o najwyższym standardzie rozdzielczości Ultra High Definition wiąże się również z faktem poprawy materiałów (np. z płyt DVD) o niższej jakości do tej zbliżonej 4K. Producent zastosował również technologię automatycznej korekty i dostosowania obrazu. Ekran posiadający 8 milionów pikseli gwarantuje wyświetlenie 4 razy więcej detali w porównaniu do obrazu Full HD. Telewizor działa w oparciu o system operacyjny TIZEN.

Źródło: Samsung, AGDLab.pl.

Waszym zdaniem

anowak8000

Ktokolwiek zdecyduje się na zakup tego telewizora popełni wielki błąd i okaże się naiwniakiem. 4K w Polsce to tylko WIELKA ILUZJA. Lepiej kupić porządny telewizor Full HD.

Zaloguj się, aby móc dodawać komentarze.