Samsung SLEEPsense: by spało nam się lepiej

Marek Cekaw
Samsung SLEEPsense: by spało nam się lepiej

Monitory snu nie są dziś niczym niezwykłym, wiele firm ma w swej ofercie takie produkty, a teraz dołączył do nich również Samsung. Podczas targów w Berlinie firma pokazała swe najnowsze osiągnięcie w tej dziedzinie o nazwie SLEEPsense.

0

SLEEPsense jest niewielkich rozmiarów okrągłym sensorem, który wkłada się bezpośrednio pod materac. Urządzenie wykorzystując wbudowane sensory monitoruje nasz sen, ruch ciała podczas spania, a także jego poszczególne fazy.

Celem istnienia tego sprzętu umożliwienie użytkownikowi lepszego wysypiania się, a tym samym zapewnienia energii do kolejnego dnia pracy. Wprawdzie wiele monitorów snu dostępnych na rynku robi to samo, jednak produkt Samsunga działa w znacznie ciekawszy sposób.

sleep-sense-1

Urządzenie potrafi bowiem kontrolować inne domowe sprzęty podłączone do sieci, takie jak klimatyzacja, telewizor oraz wiele innych. Jeśli np. stwierdzi, że zasnęliśmy podczas oglądania telewizji, wówczas ściszy lub całkowicie wyłączy odbiornik. Może również przykręcić klimatyzację gdy uzna, że domownicy zaczynają marznąć, lub podkręcić ją bardziej, gdy w domu zrobi się gorąco. SLEEPsense dysponuje także technologią EarlySense, która potrafi monitorować puls oraz rytm oddechu śpiących domowników.

sleep-sense-2

SLEEPsense pojawi się w sprzedaży jeszcze w tym roku, aczkolwiek na początku będzie dostępny tylko w Korei Południowej i nie wiadomo kiedy zacznie być sprzedawany również w innych krajach.

Źródło: Slashgear.com

Waszym zdaniem

Brak opinii.

Zaloguj się, aby móc dodawać komentarze.