Samsung The Frame: telewizor 4K zamknięty w ramce

Marek Cekaw
Samsung The Frame: telewizor 4K zamknięty w ramce

Kilka miesięcy temu Samsung oficjalnie pokazał światu nowe modele telewizorów z rodziny The Frame. Sprzęt wyposażony w matryce 4K, trafił właśnie do sprzedaży i spodoba się każdemu, kto uwielbia sztukę.

0

Producenci telewizorów zazwyczaj stosują doskonale znane wzornictwo, więc niemal każdy model wygląda tak samo. Samsung postanowił jednak wyłamać się z utartych schematów i stworzył nową linię modeli o wspólnej nazwie The Frame.

Telewizory powstały we współpracy ze znanym projektantem Yves Beharem, który ma już na swym koncie nieco elektroniki użytkowej oraz sprzętu z kategorii inteligentnego domu w postaci zamków firmy August. Tym razem stworzył jednak sprzęt, który doskonale wtapia się w wystrój salonu. Telewizor został bowiem umieszczony w dekoracyjnej ramce, przypominając tym samym obraz.

samsung-the-frame-1

Do nietypowego wyglądu, pasują nowoczesne rozwiązania w zakresie podłączenia odbiornika. Producent zastosował cienki optyczny przewód, którym przesyłany jest sygnał, a który można pomalować na kolor ściany, by uczynić go praktycznie niewidocznym.

Odbiorniki z serii The Frame, wyposażone w ekrany QLED 4K nie są tanie. Najtańszy model o przekątnej 55" kosztuje 1999 dolarów. Za wersję 65-calową trzeba zapłacić 2799 dolarów. Oprócz tego nabywca może jeszcze kupić ramki w różnych kolorach i stylach wykończenia, oferowanych od 199,99 do 249,99 dolarów.

samsung-the-frame-2

Są one wymienne, więc jeśli zapłacimy 4,99 dolarów miesięcznego abonamentu, będziemy regularnie otrzymywać nowe propozycje ramek.

Źródło: Slashgear.com

Waszym zdaniem

Brak opinii.

Zaloguj się, aby móc dodawać komentarze.