Samsung prezentuje nowości AGD na polskim rynku

Marek Kowalski
Samsung prezentuje nowości AGD na polskim rynku

Zorganizowane przez polski oddział koreańskiego giganta spotkanie prasowe było okazją do przyjrzenia się możliwościom nowej serii lodówek, które właśnie trafiają na półki, czy może raczej - ze względu na gabaryty - na podłogi salonów sprzedaży na terenie całego kraju.

3

Samsung lodówka

Prezentowana na pokazie lodówka to model Samsung RB31FDRNDSA, przedstawiciel nowej linii RB31. Urządzenie to ma wymiary 1850 x 595 x 668 mm i oferuje szereg mało dostrzegalnych na pierwszy rzut oka udogodnień, które docenią zwłaszcza użytkownicy mniejszych kuchni.

Samsung lodówka

Lodówka została tak skonstruowana, że całkowite wyjęcie znajdujących się w niej półek i szuflad (zarówno w części chłodniczej, jak i w zamrażarce), nie wymaga otwierania drzwi szerzej niż kąt prosty. Jest to duża zaleta w przypadku kuchni o bardzo ciasnej zabudowie - w lodówce wymagającej szerszego otwarcia drzwiczek w celu wyjęcia znajdujących się w niej elementów, nie da się jej ustawić często bezpośrednio obok stojącej szafki czy innego mebla kuchennego. W przypadku prezentowanego Samsunga nie ma z tym najmniejszego problemu.

Samsung lodówka

Dumą napawa również fakt, że lodówka ta jest od podstaw konstruowana w Polsce - w fabryce Samsunga w podpoznańskich Wronkach. Oprócz przemyślanej konstrukcji w nowej lodówce nie mogło zabraknąć również nowoczesnych funkcji zapewniających dłuższe przechowywanie pożywienia, a zwłaszcza produktów świeżych. Na przykład strefa CoolSelect pozwala wybrać optymalną temperaturę do przechowywania różnych produktów, przy czym temperatura ta może być inna niż dla pozostałych części w lodówce. Na każdym poziomie znajdują się otwory ułatwiające rozprowadzanie chłodnego powietrza po całym urządzeniu.

Samsugn lodówka

System wentylacji jest integralną częścią systemu No Frost chroniącego wnętrze lodówki przed osadzaniem się szronu i lodu. Zamiast klasycznego termostatu stosowanego w starszych lodówkach, w nowym modelu za kontrolę temperatury odpowiada system MultiFlow, który w połączeniu z kompresorem skonstruowanym w oparciu o silnik inwerterowy (producent - co wyraźnie podkreślano podczas prezentacji - oferuje na ten silnik 10 lat gwarancji). Ten typ silnika pozwala dopasować pracę lodówki i moc chłodniczą do faktycznego sposobu korzystania z urządzenia. Wbudowany zamiast termostatu procesor oraz wyspecjalizowany zestaw czujników na bieżąco monitorują wilgotność i temperaturę w wielu miejscach lodówki i w zależności od wyników pomiarów płynnie sterują pracą kompresowa.

Samsung lodówka

Lodówka Samsung RB31FDRNDSA charakteryzuje się klasą energetyczną A++. Wyposażona jest również w zamocowany na drzwiach dystrybutor wody (zbiornik na wodę o pojemności 4,5 litra zamocowany jest po wewnętrznej stronie drzwi chłodziarki) oraz estetyczny, świecący na niebiesko, wyświetlacz LED. Oficjalna cena modelu, który był wystawiony na prezentacji wynosi 3029 zł, ale przedstawiciele koreańskiego producenta poinformowali, że nowa seria obejmuje produkty również tańsze (od kwoty około 1500 zł, choć modele najtańsze pozbawione są kompresora z silnikiem inwerterowym), jak i jeszcze lepiej wyposażone produkty klasy premium plus (ok. 5 tys. zł). Cóż, zamówiliśmy dla was lodówki do redakcyjnych testów i niebawem mamy nadzieję bliżej poznać kulturę pracy nowych urządzeń koreańskiego producenta.

Źródło: własne, Samsung, AGDLab.pl

Waszym zdaniem

mariuszbrach00

Konstrukcja kąta prostego otwartych drzwi żeby wyjąć półki? Mam Siemensa 2002 rok i też wyciągam półki pod kątem prostym. Siemens wyprzedza Samsunga o ponad 10 lat !!!

andrzejt195000

Wszystko pięknie tylko ta cena 5000 zł , na lodówkę 3 pensję , a co do niej włożyć, powietrze tylko.

annalewek00

NIc szczególnego ta lodówka, duzo marketingowej ściemy nt. półek i kąta otwarcia czy Multiflow. lodówka trochę nawet toporna, i założę się że w rzeczywistości wygląda bardziej niekorzystnie bo zdjęcia jak zawsze przekłamują. dużo lepszy jest Siemens czy Liebherr pod względem wyposażenia -

Zaloguj się, aby móc dodawać komentarze.