Samsung zapowiada pierwsze telewizory 8K

Marek Cekaw
Samsung zapowiada pierwsze telewizory 8K

Jeszcze w tym roku koncern Samsung, zamierza wprowadzić do sprzedaży telewizory o rozdzielczości 8K. Koreański gigant potwierdził, że pierwszy z modeli będzie gotowy już na berlińskie targi IFA 2018.

0

Telewizory o rozdzielczości 4K jeszcze na dobre nie zadomowiły się w naszych domach, a być może wkrótce przyjdzie nam je wymieniać na modele o znacznie wyższej rozdzielczości 8K. Takie urządzenia są już dostępne na rynku, jednak ich ceny są na razie poza zasięgiem przeciętnego konsumenta. Wkrótce może to się zmienić, gdyż kolejne firmy zapowiadają wprowadzenie do sprzedaży takiego sprzętu, a jedną z nich jest Samsung.

Podczas corocznej konferencji QLED & Advanced Displays zorganizowanej w Los Angeles firma potwierdziła, że ma w planach wprowadzenie do sprzedaży pierwszych telewizorów 8K. Szczegółów technicznych nowego sprzętu na razie nie ujawniono, lecz nieoficjalnie mówi się, że niebawem trafią do sklepów dwie serie takich odbiorników.

Media wskazują również, że pierwszy z telewizorów będzie gotowy do zaprezentowania na berlińskich targach IFA 2018, natomiast do sprzedaży trafi na początku przyszłego roku.

Dodać należy, że prototyp takiego sprzętu firma pokazała podczas styczniowych targów CES 2018, natomiast miesiąc później, wspólnie z firmą KT Skylife, przeprowadziła pierwszą satelitarną transmisję w rozdzielczości 8K. W celu wdrożenia nowej technologii, koncern prowadzi też rozmowy z innymi firmami, a także producentami oraz dystrybutorami treści.

samsung1

Źródło: Whathifi.com

Waszym zdaniem

Brak opinii.

Zaloguj się, aby móc dodawać komentarze.