Sennheiser HD1: bezprzewodowe słuchawki z mikrofonem

Marek Cekaw
Sennheiser HD1: bezprzewodowe słuchawki z mikrofonem

Kryterium zakupu bezprzewodowych słuchawek jest nie tylko komfort użytkowania, lecz także pojemna bateria starczająca na wiele godzin użytkowania. Firma Sennheiser zaprezentowała nowy model słuchawek o nazwie HD1, który w tej materii powinien bez trudu zaspokoić potrzeby klientów.

0

Sennheiser HD1 to słuchawki wyposażone w technologię Bluetooth 4.1 z systemem aptX, zapewniającym wyższą jakość dźwięku, podczas jego streamingu. Produkt ewidentnie przeznaczony jest dla fanów dobrego brzmienia, gdyż wyposażono go również we wsparcie dla kodeków AAC.

Sennheiser HD1 1

Konstrukcja słuchawek także jest nieco inna i nawiązuje do produktów z rodziny LG Tone. Mamy więc obszytą skórą opaskę na szyję, do której podpięte są przewodami słuchawki douszne. Wykonano je ze stali nierdzewnej i wyposażone w specjalne tunele dźwiękowe, stworzone dla lepszej akustyki. Dysponują również zintegrowanym mikrofonem oraz 3-przyciskowym pilotem do sterowania funkcjami.

Sennheiser HD1 2

Sennheiser HD1 służy nie tylko do odtwarzania muzyki, ale też do prowadzenia rozmów telefonicznych, przy czym może obsługiwać równocześnie dwa urządzenia. Producent wyposażył słuchawki również w chip NFC ułatwiający parowanie z urządzeniami mobilnymi oraz system wibracji informujący o nadchodzącym połączeniu.

Sennheiser HD1 3

Producent deklaruje, że wbudowana w słuchawki bateria powinna wystarczyć na około 10 godzin ciągłego słuchania. Niestety na razie nie wiemy ile ten model będzie kosztował.

Nie wiemy też ile trzeba będzie zapłacić za dwa inne modele tej firmy, mianowicie HD 4.50BTNC oraz HD 4.40BT. Są to zamknięte słuchawki bezprzewodowe, które różnią się od siebie jedynie obecnością systemu aktywnej redukcji szumów NoiseGuard.

Sennheiser HD1 4

Oba produkty dysponują technologią Bluetooth 4.0 z AptX oraz chipem NFC. Bateria wystarcza na 25 godzin działania, chyba że aktywujemy system NoiseGuard obecny w modelu HD 4.50BTNC. Wówczas czas działania zmniejsza się do 18 godzin.

Sennheiser HD1 6

Źródło: Slashgear.com

Waszym zdaniem

Brak opinii.

Zaloguj się, aby móc dodawać komentarze.