Sharp prezentuje telewizor 8K AQUOS

Marek Cekaw
Sharp prezentuje telewizor 8K AQUOS

Podczas berlińskich targów IFA 2017, japoński koncern Sharp zaprezentował nowy model odbiornika telewizyjnego z rodziny AQUOS. Telewizor wyświetla obraz w rozdzielczości 8K i jeszcze w tym roku pojawi się w sprzedaży.

0

Stoisko japońskiej firmy Sharp obfitowało w wiele nowości z kategorii sprzętu RTV. Jednym z nowych produktów był telewizor Sharp AQUOS wyposażony w 70-calowy ekran o rozdzielczości 8K. Nie jest to jednak prototyp, lecz model produkcyjny, który za kilka miesięcy trafi do sprzedaży.

Odbiornik wyposażono w obudowę wykonaną z lotniczego aluminium, która jest lekka i bardzo wytrzymała. A także wyposażono we własny system nagłośnienia, składający się z czterech głośników oraz dwóch subwooferów. Producent zapewnia też, że odbiornik ma wysoki poziom kontrastu, doskonałe nasycenie barw i jest kompatybilny z technologiami Dolby Vision HDR i BDA-HDR.

Producent nie podał jeszcze ceny tego modelu, choć z nieoficjalnych przecieków wynika, że na rynku amerykańskim będzie kosztował 9000 dolarów. Sprzęt jeszcze w tym roku pojawi się w Japonii oraz Niemczech.

Dodać należy, że odbiornik jest częścią nowej strategii Sharpa, w ramach której firma chce rozwijać technologię 8K. Planuje opracowywać kamery do nagrywania filmów w tej rozdzielczości oraz ich edycji, a także magazynowania oraz emisji telewizyjnej.

AQUOS-8K-TV1

Źródło: Slashgear.com

Waszym zdaniem

Brak opinii.

Zaloguj się, aby móc dodawać komentarze.