SideChef - funkcjonalna platforma dla inteligentnej kuchni

Marek Cekaw
SideChef - funkcjonalna platforma dla inteligentnej kuchni

Firma SideChef chce ułatwić nam wykorzystanie inteligentnych urządzeń kuchennych i tworzy zupełnie nową platformę, która zapewni poszczególnym sprzętom funkcjonalny system komunikacji, znacznie usprawniając w ten sposób proces przygotowywania posiłków.

0

Na rynku dostępnych jest wiele inteligentnych urządzeń kuchennych, takich jak elektroniczne wagi komunikujące się ze smartfonami, tostery, garnki do gotowania sous vide itp. Problem w tym, że urządzenia te wprawdzie łączą się z naszym sprzętem mobilnym, ale nie potrafią komunikować się ze sobą.

Firma SideChef pragnie to zmienić i pracuje nad zupełnie nową platformą, która umożliwi sprzętowi agd pełną współpracę ze sobą, tworząc jeden wielki system. Gdy wybierzemy przepis, wszystkie urządzenia potrzebne do przyrządzenia posiłku, będą dokładnie wiedziały co robić. Nasz piekarnik zacznie się wówczas wstępnie rozgrzewać, zaś mikser ustawi właściwą prędkość, by dokładnie połączyć wszystkie składniki.

SideChef prowadzi już rozmowy z kilkoma markami zajmującymi się produkcją sprzętu agd, by zaimplementować nową technologię do ich urządzeń. Na razie nie wiadomo jednak kiedy będzie można skorzystać z nowych rozwiązań.

SideChef 1

Źródło: Engadget.com

Waszym zdaniem

Brak opinii.

Zaloguj się, aby móc dodawać komentarze.