Silvon: samoczyszczący się ręcznik

Marek Cekaw
Silvon: samoczyszczący się ręcznik

Firma Silvon wprowadziła do sprzedaży nowoczesny ręcznik do ciała, wyposażony w funkcję samoczyszczenia. Specjalna technologia zapobiega rozwojowi grzybów i drobnoustrojów, które mogą pojawiać się na jego powierzchni.

0

Ręcznik to przedmiot, który wymaga szczególnego traktowania. Po kąpieli jest zawsze mokry, więc trzeba go regularnie suszyć, gdyż w przeciwnym wypadku na jego powierzchni mogą się rozwijać groźne bakterie. Może to stanowić problem w łazienkach, w których nie ma dodatkowych grzejników, ale na szczęście firma Silvon opracowała rozwiązanie pozwalające sobie z tym kłopotem poradzić.

Silvon opracowało bowiem całą serię samoczyszczących ręczników, w tym ręczników do kąpieli, do rąk, twarzy oraz podgrzewanych mat łazienkowych. Jej produkty są bardzo stylowe, jednak najważniejszym elementem jest funkcja eliminowania bakterii. W ręczniki wpleciono bowiem cieńsze od ludzkiego włosa włókna srebra, które jak wiadomo ma właściwości antybakteryjne.

Silvon1

Dzięki temu rozwiązaniu, ręcznik zabija 99 proc. wszystkich bakterii, które mogą pojawić się na jego powierzchni, zanim będą mieć szansę się rozmnożyć. Oczywiście produkt wykonano z naturalnej bawełny, dzięki której jest miękki w dotyku i dobrze chłonie wodę.

Silvon2

Poszczególne wersje ręczników można zakupić na stronie Kickstartera. W zależności do modelu, kosztują od 20 do 169 dolarów.

Źródło: Kickstarter.com

Waszym zdaniem

Brak opinii.

Zaloguj się, aby móc dodawać komentarze.