Skype znika z telewizorów

Marek Cekaw
Skype znika z telewizorów

Jeśli macie w swych telewizorach zainstalowaną najpopularniejszy komunikator Skype, to powinniście już rozpocząć poszukiwania innego narzędzia służącego do komunikacji z rodziną i znajomymi. Microsoft ogłosił bowiem, że kończy wsparcie dla tego wariantu aplikacji, co oznacza, że producenci odbiorników wkrótce zaczną ją usuwać.

0

Współczesne telewizory dzięki technologii Smart TV oferują masę dodatkowych funkcji, zaś jedną z nich jest możliwość prowadzenia wideorozmów za pośrednictwem komunikatora Skype, którego doskonale znamy z komputerów osobistych oraz urządzeń mobilnych.

Użytkownicy nowoczesnych modeli telewizorów, dzięki wbudowanej w nie kamerze, mogli być w stałym kontakcie z rodziną i przyjaciółmi, nawet jeśli byli od siebie oddaleni o wiele tysięcy kilometrów.

Wkrótce przestanie to być możliwe, ponieważ Microsoft ogłosił zakończenie wsparcia dla Skype'a w wersji dla telewizorów. Oznacza to, że producenci odbiorników, oferujący dotychczas aplikację w swym sprzęcie, wkrótce zaczną się jej pozbywać. Za kilka miesięcy Skype przestanie być dostępny na telewizorach takich firm, jak Samsung, Sony, LG, Panasonic, Toshiba, Sharp, Philips oraz wielu innych. Potrwa to wprawdzie jakiś czas, lecz jest to nieuniknione i do czerwca Skype całkowicie zniknie.

Microsoft wyjaśnił, że do podjęcia takiej decyzji skłonił go fakt, iż aplikacja nie jest już tak często wykorzystywana, ponieważ użytkownicy preferują jej wersję na urządzenia mobilne.

skype-for-tv-app1

Źródło: Ubergizmo.com

Waszym zdaniem

Brak opinii.

Zaloguj się, aby móc dodawać komentarze.