Sleep i Sleep: żarówki LED dostosują się do pory dnia

Marek Cekaw
Sleep i Sleep: żarówki LED dostosują się do pory dnia

Inteligentne żarówki zmieniające kolor przy pomocy aplikacji na smartfona, dziś już nikogo nie dziwią. Inżynierowie General Electric opracowali więc dwa nowe modele żarówek o nazwie Sleep oraz Life, które potrafią dostosowywać swą jasność oraz temperaturę barwy do pory dnia.

0

Współczesne żarówki potrafią znacznie więcej, niż tylko zapewniać światło i producenci wyposażają je w wiele dodatkowych funkcji, które znacznie lepiej spełniają potrzeby użytkowników. Firma GE wprowadza właśnie na rynek dwa nowe modele żarówek LED o nazwach Life oraz Sleep, dysponujących kilkoma ciekawymi funkcjami.

Nowe produkty nie wymagają do działania systemu inteligentnego domu, wystarczy bowiem smartfon z zainstalowaną firmową aplikacją, by można było ręcznie wprowadzać ustawienia do trybów ich pracy.

ge-performance-bulbs1

Model Sleep przeznaczony jest do zastosowania w sypialni i został wyposażony w trzy rodzaje ustawień bazujące na porach dnia, które umożliwiają dopasowanie jasności oraz temperatury barwy do koloru światła słonecznego. Innymi słowy rano żarówka powita nas jasnym niebieskim światłem, po południu zapewni standardowe światło pomarańczowe, zaś wieczorem przejdzie ono w łagodny odcień żółtego. Celem tego systemu jest wspieranie naturalnego rytmu snu i pomaganie w produkcji melatoniny, której wytwarzanie wspomagane jest właśnie przez światło.

ge-performance-bulbs2

Model Life to żarówka o szerszym zastosowaniu, która nadaje się do pokojów dziennych, czyli np. salonu, łazienki lub kuchni. Tu również, przy pomocy smartfona z Androidem lub iOS, możemy regulować jej jasność oraz temperaturę barwy, jak również włączać i wyłączać, a dodatkową zaletą obu modeli jest brak konieczności instalowania specjalnej centralki, która nimi steruje.

Żarówki będą dostępne na stronie producenta już w styczniu przyszłego roku i mają kosztować 50 dolarów za pakiet startowy, zawierający po dwa egzemplarze każdego modelu.

Źródło: Slashgear.com

Waszym zdaniem

Brak opinii.

Zaloguj się, aby móc dodawać komentarze.