Sonos Beam: inteligentny soundbar

Marek Cekaw
Sonos Beam: inteligentny soundbar

Firma Sonos, znany producent domowych głośników, pokazała kolejną nowość. Produkt nazywa się Sonos Beam i jest inteligentnym soundbarem, wyposażonym we wsparcie dla Alexy i Google Play.

0

Sonos Beam to niewielka i bardzo stylowa listwa dźwiękowa wyposażona w nowoczesne technologie. Na jej pokładzie znajdziemy m.in., Alexę, a wkrótce dołączy także Google Assistant oraz Apple AirPlay 2.

Zastosowano też odpowiednią konstrukcję głośników, dzięki której łatwiej jest sterować falą dźwiękową. W centralnej części obudowy znajduje się tweeter, a po jego obu stronach znajdują się po dwa szerokopasmowe głośniki. Producent zapewnia, że dzięki takiemu rozmieszczeniu, scena dźwięku staje się znacznie szersza, a brzmienie zyskuje na przestrzenności. Zestaw ten wspierany jest dodatkowo trzema pasywnymi radiatorami zapewniającymi głęboki bas. Natomiast specjalny system dba o to, by, głośne dźwięki nie zagłuszały tych cichszych. Innymi słowy, podczas oglądania filmu będziemy słyszeć wyraźne dialogi nawet podczas eksplozji lub strzałów. Całość napędzana jest pięcioma wzmacniaczami klasy D, po jednym dla każdego z przetworników.

Na wyposażeniu soundbara jest także pięć mikrofonów z technologią redukcji szumów, które pozwalają obsługiwać sprzęt przy pomocy komend głosowych. Pozwala to zrezygnować z używania pilota, gdyż wystarczy jedynie wypowiedzieć odpowiednie polecenie, które głośnik wykona.

Sonos Beam pojawi się w lipcu i kosztować ma 400 dolarów. Już teraz głośnik można zamawiać w przedsprzedaży na stronie producenta.

Sonos Beam

Źródło: Sonos.com

Waszym zdaniem

Brak opinii.

Zaloguj się, aby móc dodawać komentarze.