Sonos ułatwia sterowanie głośnikami z iPhone'a

Marek Cekaw
Sonos ułatwia sterowanie głośnikami z iPhone'a

Użytkownicy iPhone'a korzystający z głośników firmy Sonos, nie mieli dotychczas zbyt łatwego życia, ponieważ chcąc zmienić konfigurację głośników, musieli najpierw odblokować smartfona, a następnie uruchomić firmową aplikację. Nowa wersja tejże aplikacji na szczęście likwiduje tę niedogodność.

0

Większość systemów głośnikowych oferuje sterowanie funkcjami za pomocą aplikacji na smartfona. Nie zawsze jest to tak wygodne rozwiązanie, jak mogłoby się wydawać, ponieważ najpierw należy odblokować urządzenie, a następnie uruchomić dostarczoną przez aplikację, by w końcu znaleźć w niej potrzebną nam opcję.

Tak właśnie było dotychczas w przypadku sieciowych głośników firmy Sonos oraz platformy iOS. Użytkownik iPhone'a lub iPada nie mógł sterować nimi z poziomu zablokowanego ekranu swego urządzenia, ale na szczęście producent udostępnił nową wersję narzędzia, która to umożliwia. Obecnie posiadacz sprzętu Apple może sterować głośnikami z poziomu zablokowanego ekranu, odtwarzać muzykę, a także przełączać pomieszczenia lub źródła dźwięku.

W przypadku iPhone'a 6s, dodatkowo użytkownik może korzystać z funkcji 3D Touch, uzyskując w ten sposób wygodny dostęp do skrótów. Jest też uproszczona funkcja strojenia głośników, jak również zwiększona jakość strumienia z serwisów Napster oraz Rhapsody.

Zaktualizowana wersja aplikacji do obsługi głośników Sonos, dostępna jest w App Store.

sonos1

Źródło: Esngadget.com

Waszym zdaniem

Brak opinii.

Zaloguj się, aby móc dodawać komentarze.