Sony Alpha 7 III: pełnoramkowy bezlusterowiec dla profesjonalistów

Marek Cekaw
Sony Alpha 7 III: pełnoramkowy bezlusterowiec dla profesjonalistów

Sony wreszcie zaprezentowało długo oczekiwany model aparatu Alpha 7 III. Jest to pełnoramkowa wersja bezlusterkowca, wyposażona w wysokiej klasy sensor, która pojawi się w sprzedaży w przyszłym miesiącu.

0

Alpha 7 III jest już trzecią generacją popularnego bezlusterkowca, który został stworzony dla osób zajmujących się fotografią zarówno amatorsko, jak i zawodowo. Oferuje więc pełnoramkowy 24,2 MP sensor Exmor R CMOS oraz silnik BIONZ X dbający o odpowiednią jakość wykonywanych zdjęć.

Czułość ISO można regulować w zakresie od 100 do aż 51 200, przy czym w razie potrzeby możliwe jest rozszerzenie jej do imponującej wartości 204 800. Producent twierdzi też, że dzięki nowemu silnikowi, szybkość obróbki obrazu jest o 1,8 razy szybsza w porównaniu do modelu poprzedniej generacji.

Sony a7 III 1

Aparat wyposażono ponadto w rozbudowany autofokus z 693 punktami, pokrywający aż 93 proc. obszaru fotografowanego kadru. Użytkownicy mogą też korzystać z trybu seryjnych zdjęć wykonując je z prędkością do 10 klatek na sekundę, zaś dla mniej zaawansowanych fotografów przygotowano tryby automatycznego ustawiania ostrości oraz ekspozycji zdjęcia. Sprzęt oczywiście nagrywa też wideo w 4K.

Sony a7 III 2

Dodatkową zaletą sprzętu jest także 5-osiowy optyczny system stabilizacji wbudowany w body, który zapewnia ostry obraz pozbawiony rozmyć nawet w przypadku fotografowania przy słabym świetle. Ułatwia też fotografowanie szybkich obiektów, przydając się podczas różnego rodzaju zawodów sportowych.

Sony a7 III 3

Sony twierdzi, że Alpha 7 III została też wyposażona w ulepszoną baterię. Producent zapewnia, że na jednym ładowaniu możliwe jest wykonanie aż 710 zdjęć. Nowy model aparatu w sprzedaży pojawi się już w przyszłym miesiącu. Za samo body trzeba będzie zapłacić 1999 dolarów.

Źródło: Presscentre.sony.eu

Waszym zdaniem

Brak opinii.

Zaloguj się, aby móc dodawać komentarze.