Sony Cyber-shot HX350: kompaktowy aparat dla profesjonalistów

Marek Cekaw
Sony Cyber-shot HX350: kompaktowy aparat dla profesjonalistów

Kompaktowe aparaty fotograficzne zazwyczaj nie mają zbyt dużego zoomu, gdyż ich konstrukcja na to nie pozwala. Sony stworzyło jednak nowy model o nazwie Cyber-shot HX350, który może pochwalić się aż 50-krotnym przybliżeniem obrazu. Model przeznaczony jest dla profesjonalistów poszukujących bardziej poręcznego sprzętu.

0

Profesjonalne aparaty są zazwyczaj dość spore, ciężkie i mało poręczne, więc ich używanie nie zawsze jest wygodne. Mniejsze modele, zazwyczaj nie oferują jednak tak dobrych parametrów, więc dla profesjonalnych fotografów są raczej mało użyteczne.

Sony chce to zmienić i stworzyło model Cyber-shot HX350, który mimo niewielkich rozmiarów, oferuje całkiem przyzwoite parametry, więc świetnie nadaje się nie tylko dla amatorów, ale także profesjonalistów.

Produkt wyposażono w sensor Sony Exmor R CMOS o rozdzielczości 20,4 Mpix, współpracujący z procesorem obrazu BIONZ X. Oprócz tego aparat dysponuje obiektywem ZEISS Vario-Sonnar T, który zapewnia aż 50-krotny zoom optyczny oraz 100-krotny cyfrowy.

Wyposażono go również w optyczny system stabilizacji obrazu Optical SteadyShot dbający o wysoką jakość wykonywanych fotografii oraz tryb Intelligent Active Mode. Nie zabrakło także rozbudowanego autofokusu, który dostępny jest w trybie manualnym przeznaczonym dla profesjonalistów oraz w pełni automatycznym, doskonałym dla amatorów.

Aparat może również rejestrować filmy w rozdzielczości Full HD oraz nagrywać je z prędkością 24 klatek.

Sony Cyber-shot HX350 pojawi się na rynku europejskim już w styczniu przyszłego roku. Jego cenę ustalono na 450 euro.

Sony Cyber-shot HX350_1

Źródło: Sony.eu

Waszym zdaniem

Brak opinii.

Zaloguj się, aby móc dodawać komentarze.