Sony Cyber-shot HX50 - najlżejszy i najmniejszy superzoom świata

Jakub Kornacki
Sony Cyber-shot HX50 - najlżejszy i najmniejszy superzoom świata

Japoński gigant branży elektroniki użytkowej poinformował o wprowadzeniu na rynek nowego modelu aparatu cyfrowego z bardzo dużym zoomem. Model Cyber-shot HX50 oferuje 30-krotny zoom przy małych gabarytach urządzenia.

0

No kompakt jest - zdaniem producenta - najmniejszym i najlżejszym na świecie aparatem cyfrowym wyposażonym w obiektyw z 30-krotnym zoomem. Za rejestrację uchwyconego obrazu odpowiada 20,4-megapikselowy przetwornik typu CMOS Exmor R 1/2,3" (7,82 mm). Aparat wyposażony jest w stabilizator Optical SteadyShot, ułatwiający wykonywanie stabilnych ujęć nawet z maksymalnym, 30-krotnym zoomem optycznym. Producent podkreśla, że w modelu HX50 zastosowano nowy układ stabilizujący, znacznie efektywniejszy od dotychczas stosowanych rozwiązań w aparatach firmy, np. w starszym modelu Cyber-shot HX200V2.

Sony Cyber-shot HX50

Tak duży zakres ogniskowych (ekwiwalent 24 - 720 mm dla 35 mm) w nowym kompakcie Sony niewątpliwie ułatwi swobodne kadrowanie miłośnikom fotografii, pozwalając zarejestrować zarówno szerokie plany jak i duże zbliżenia interesujących fotografa obiektów. Jasność zastosowanego obiektywu wynosi od F3,5 (szeroki kąt) do F6,3 (teleobiektyw). Kiepskie oświetlenie sceny użytkownik może również kompensować zmianą czułości ISO, która w opisywanym modelu regulowana jest w zakresie od ISO 80 do ISO 12800.

Sony Cyber-shot HX50

Aparat jest pozbawiony celownika optycznego. Kadrowanie odbywa się za pomocą wbudowanego, trzycalowego wyświetlacza TFT LCD o proporcjach 4:3, zdolnego do wyświetlenia obrazu o rozdzielczości 921 600 punktów. Wydajność zastosowanego akumulatora ma wystarczyć - zgodnie z zapewnieniami producenta - za zapis około 400 obrazów lub realizację nagrań wideo o łącznej długości 200 minut. A propos nagrań wideo - aparat rejestruje wideo w pełnej rozdzielczości Full HD (50p).Akumulator Sony NP-BX1 ładowany jest poprzez podłączenie aparatu do gniazda USB.

Sony Cyber-shot HX50

Wspominaliśmy o niewielkich gabarytach HX50, oto one: 108,1 x 63,6 x 38,3 mm, a waga samego aparatu to 246 g (z akumulatorem i kartą pamięci Memory Stick Duo: 272 g)

Zgodnie z deklaracjami Sony, nowy Cyber-shot HX50 trafi do sklepów w Europie już w maju. Cena nie została jeszcze ujawniona.

Źródło: Sony, AGDLab.pl

Waszym zdaniem

Brak opinii.

Zaloguj się, aby móc dodawać komentarze.