Sony FDR-AX53: kieszonkowa kamera 4K

Marek Cekaw
Sony FDR-AX53: kieszonkowa kamera 4K

Wprawdzie wiele osób nagrywa filmy przy pomocy coraz lepszych smartfonów, to jednak dedykowana kamera wciąż jest lepszym rozwiązaniem do tego zadania. Szczególnie jeśli jest to mała kamera FDR-AX53 firmy Sony, która nie tylko rejestruje obraz w 4K, ale dysponuje również 20-krotnym zoomem optycznym.

0

Najnowszy produkt z rodziny Handycam, mimo niewielkich rozmiarów, jest wysokiej klasy kamerą wideo przeznaczoną do domowych zastosowań. Producent wyposażył ją w doskonale znany przetwornik obrazu CMOS Exmor R, szerokokątny obiektyw ZEISS Vario-Sonnar T 26,8 mm oraz własnej konstrukcji 5-osiowy stabilizator obrazu Balanced Optical SteadyShot poprawiający jakość nagrania, jak również szybki i inteligentny autofokus.

Sony FDR-AX53 1

Nagrania zapisywane są na kartach pamięci, natomiast na liście obsługiwanych formatów znajdziemy: XAVC S: MPEG4-AVC/H.264, zgodność z formatem AVCHD w wersji 2.0: MPEG4-AVC/H.264, MP4: MPEG-4 AVC / H.264.

Sony FDR-AX53 2

Jest też wielokierunkowy mikrofon pozwalający nagrywać dźwięk wysokiej jakości z 40% redukcją zakłóceń oraz możliwość rejestrowania obrazu z prędkością 120 klatek na sekundę dla efektu zwolnionego tempa. Kamera ma ponadto panoramiczny wyświetlacz LCD Xtra Fine (921 600 punktów) o przekątnej 3", prezentujący obraz w formacie 16:9.

Sony FDR-AX53 trafi na rynek już w marcu i będzie kosztowała 999 dolarów.

Źródło: Engadget.com

Waszym zdaniem

Brak opinii.

Zaloguj się, aby móc dodawać komentarze.