Sony FE 50 mm F1,4 ZA: zaawansowany obiektyw stałoogniskowy

Jakub Kornacki
Sony FE 50 mm F1,4 ZA: zaawansowany obiektyw stałoogniskowy

Standardowy obiektyw stałoogniskowy ZEISS Planar 50 mm F1,4 jest najnowszym urządzeniem w ofercie producenta, który został zaprojektowany do współpracy z pełnoklatkowymi przetwornikami obrazu.

0

ZEISS Planar 50 mm F1,4 wykorzystuje mocowanie typu E, dzięki czemu obiektyw został przeznaczony do współpracy z korpusami z pełnoklatkową matrycą obrazu Planar T* FE 50 mm F1,4 ZA (model SEL50F14Z). To, co wyróżnia najnowsze urządzenie to z pewnością duży kontrast oraz nieprzeciętna rozdzielczość, czyli to, co od dawna wyróżnia markę ZEISS.

Producent zapewnia, że szkło zastosowane w najnowszym obiektywie stałoogniskowym jest w stanie utrzymać doskonałe właściwości obrazu w całym kadrze, niezależnie od tego, w jaki sposób ustawiona jest przysłona, nawet przy maksymalnym otworze F1,4. Nowoczesna konstrukcja optyczna została wyposażona w precyzyjne soczewki AA (asferyczne) oraz ED (niskodyspersyjne). 

cs1

Wszelkie odblaski i tzw. duszki osłabia specjalna powłoka ZEISS T. Dzięki niej obraz nabiera wyrazistości. To właśnie ta cecha jest jedną z kluczowych, dzięki której klienci tak chętnie korzystają z produktów producenta. Eliminację wszelkich zniekształceń zajmuje się z kolei konstrukcja Planar.

Duży maksymalny otwór przesłony wynoszący F1,4 może zostać wykorzystany w szczególności w słabo oświetlonych pomieszczeniach, a także podczas wykonywania fotografii wieczorową porą. Oprócz tego docenią ją fotografowie portretowi. Sercem obiektywu jest pierścieniowy silnik SSM (Super Sonic wave Motor), który gwarantuje szybkie i precyzyjne działanie.

Źródło: Sony, AGDLab.pl.

Waszym zdaniem

Brak opinii.

Zaloguj się, aby móc dodawać komentarze.