Sony Life Space UX: produkty dla smart domu

Piotr Kulik
Sony Life Space UX: produkty dla smart domu

Koncepcja Life Space UX została poraz pierwszy zaprezentowana w 2014. Niektóre z pomysłów rozwijanych w ramach tego projektu są już dostępne w sprzedaży od pewnego czasu w Japonii i Stanach Zjednoczonych, a także w Europie, gdzie ich dostępność i ceny ujawniono na tegorocznych targach IFA.

0

Life Space UX to gama produktów, które w zamierzeniu mają zmienić typowy dom w inteligentną i osobistą przestrzeń, w której obcowanie z tymi nietuzinkowymi sprzętami dostarczy niezapomnianych wrażeń, oraz pozytywnie wpłynie na naszą kreatywność i wydajność pracy. Wśród dostępnych przedmiotów znajdziemy interaktywne światła, minimalistyczne głośniki, projektory do projekcji z bardzo małej odległości oraz inne urządzenia wykorzystujące połączenie z internetem.

13213ffb1d5e80da5fb0290fb3d0be2d

LSPX-W1S 4K Ultra Short Throw Projector to projektor 4K do projekcji z bardzo małej odległości. W przypominającej długą szafkę rtv konstrukcji z aluminium umieszczono projektor, dwa głośniki oraz dwie szafki. Projektor znajduje się na środku i gdy nie jest używany zamyka się. Całość stawiamy pod ścianą, na której chcemy rozkoszować się obrazem w rozdzielczości 4k o przekątnej od 66" nawet 147". Projektor dostarcza niesamowitych wrażeń i co ważne przez bliskie umieszczenie przy ścianie, nie zaobserwujemy problemów z ewentualnymi cieniami, jak ma to miejsce w klasycznych rozwiązaniach.

intro-hero

LSPX-P1 Portable Ultra Short Throw Projector to przenośny projektor do projekcji z bardzo małej odległości, który może wyświetlać obrazy lub wideo na ścianie, lub na innej dowolnej powierzchni. Wyświetlana obraz w rozdzielczości 1366 x 768, o jasności 100 lumenów oraz przekątnej od 22" do 80". Projektor wyposażono w wejście HDMI oraz obsługuje bezprzewodową technologię Bluetooth Low Energy, włączającą urządzenie gdy w pobliżu znajdzie się smartfon użyty wcześniej do obsługi. Dzięki dedykowanej aplikacji z łatwością zaprezentujemy takie informacje jak aktualny czas, prognozę pogody czy wyświetlimy pokaz zdjęć. Projektor posiada wbudowaną głośniki oraz baterię, która zapewni zasilanie na dwie godziny pracy.

dd521640a1769c3d137c2bc9ec19892c

LSPX-S1 Glass Sound Speaker to dookolny głośnik, który dodatkowo emituje światło. Na górze umieszczono odpowiedzialny za bas przeźroczysty, pasywny radiator, a u dołu znalazło się miejsce na 50 mm głośnik średnio-tonowy. Całość zamknięto w tubie z organicznego szkła, które wibrując generuje czysty i realistyczny dźwięk. W przeciwieństwie do klasycznych głośników, Glass Sound Speaker dzięki eleganckiemu wyglądowi, wbudowanej baterii na 4 godziny pracy oraz diodom LED o ciepłej barwie, może zostać postawiony na stole lub dowolnym innym miejscu, gdzie z powodzeniem zajmie miejsce lampki czy świec.

95d6a2f84b6d28e7384b3cac4d964145

Waszym zdaniem

Brak opinii.

Zaloguj się, aby móc dodawać komentarze.