Sony MP-CD1: kieszonkowy projektor do prezentacji

Marek Cekaw
Sony MP-CD1: kieszonkowy projektor do prezentacji

Firma Sony zaprezentowała nowy model projektora, który można zabrać ze sobą i oglądać filmy w plenerze lub dokonywać prezentacji poza biurem. Model MP-CD1 oferuje rozdzielczość 854 x 480 pikseli i przekątną 120".

0

Projektory to nie tylko urządzenia stacjonarne, służące do oglądania filmów lub multimedialnych prezentacji. W ostatnich latach pojawia się bowiem coraz więcej modeli przenośnych, które można schować w kieszeni i oglądać filmy niemal w dowolnym miejscu, w którym znajduje się kawałek białej ściany.

Jednym z takich produktów jest Sony MP-CD1, który wiosną pojawi się w sprzedaży. Sprzęt waży jedynie 280 gramów i ma wymiary 83.0 mm x 16.0 mm x 150.0 mm, więc z łatwością mieści się w kieszeni. Wyposażono go w technologię DLP IntelliBright firmy Texas Instruments, która pozwala wyświetlać obraz o rozdzielczości 854 x 480 pikseli i uzyskać maksymalną przekątną 120" z odległości 3,5 metra.

Sprzęt jest oczywiście w pełni przenośny, a więc ma własną baterię o pojemności 5000 mAh, która według producenta wystarcza na dwie godziny pracy. Jej ładowanie odbywa się za pomocą portu USB-C. A dodatkowo projektor ma złącze HDMI, umożliwiające podpięcie do niego peceta, konsoli lub innego źródła obrazu.

Sony MP-CD1 do sklepów trafi już wiosną i będzie kosztował 400 dolarów.

Sony MP-CD1 1

Źródło: Slashgear.com

Waszym zdaniem

Brak opinii.

Zaloguj się, aby móc dodawać komentarze.