Sony SLT-A58 - szybka lustrzanka z nieruchomym lustrem

Jakub Kornacki
Sony SLT-A58 - szybka lustrzanka z nieruchomym lustrem

Aparat cyfrowy Sony SLT-A58 to najnowsza lustrzanka japońskiego producenta. Urządzenie zaliczane do klasy średniozaawansowanych. Biorąc pod uwagę parametry urządzenia aparat ma szansę zdobyć serca miłośników fotografii. Aparat ten trafił już do naszej redakcji i w tej chwili przygotowujemy szczegółową recenzję tego urządzenia. Zanim jednak zostanie ona opublikowaliśmy chcieliśmy skrótowo przybliżyć możliwości tego sprzętu.

0

Nowa lustrzanka Sony wyposażona jest w 20,1 megapikselowy przetwornik obrazu Exmor APS HD CMOS. Kadrowanie jest możliwe za pomocą uchylnego wyświetlacza TFT LCD o przekątnej 2,7" zdolnego do wyświetlenia 460800 punktów, a także za pomocą elektronicznego wizjera OLED Tru-Finder.

Sony SLT-A58

Czułość zastosowanej w tym modelu matrycy może być regulowana w zakresie od 100 do 16000 ISO, co pozwala na dość dużą swobodę fotografowania nawet w kiepskich warunkach oświetleniowych. Oczywiście pozostaje kwestia ilości szumu na zdjęciach, ale na pytanie jak ten model radzi sobie z szumem przy wyższych wartościach ISO odpowiemy już po publikacji recenzji tego aparatu.

Sony SLT-A58

Aparat ten nie jest w istocie faktyczną lustrzanką cyfrową, lecz sprzętem zbudowanym w technologii TMT (Translucent Mirror Technology). Oznacza to, że wewnątrz SLT-A58 znajdziemy co prawda lustro, ale jest ono półprzezroczyste i nieruchome. Brak mechaniki odpowiadającej za ruch lustra przekłada się na znacznie większą szybkość wykonywania zdjęć. Aparat potrafi wykonać nawet do 8 zdjęć w ciągu sekundy.

Sony SLT-A58

Aparat dostępny jest w handlu w postaci zestawów z dwoma obiektywami do wyboru: uniwersalnym obiektywem 18 - 55 mm oraz teleobiektywem 55 - 200 mm. Oczywiście użytkownicy tego aparatu mogą korzystać ze wszystkich obiektywów z mocowaniem Sony α, a także obiektywy Minolta i Konica Minolta (MAXXUM, DYNAX).

Sony SLT-A58 wyposażono w piętnastopolowy system AF z 3 czujnikami krzyżowymi, zdolny do śledzenia ostrości ruchomych obiektów, co z pewnością przyda się podczas fotografowania dynamicznych scen i szybko poruszających się obiektów. Ciekawostką jest funkcja Auto Object Framing oferująca automatyczne przycięcie wykonanego zdjęcia zgodnie z regułami, którymi kierują się profesjonalni fotografowie.

Aparat jest już dostępny w sklepach. Zestaw z obiektywem 18-55 mm kosztuje około 2000-2400 zł, natomiast zestaw z dwoma obiektywami około 2800-3000 zł.

Źródło: Sony, AGDLab.pl

Waszym zdaniem

Brak opinii.

Zaloguj się, aby móc dodawać komentarze.