Sony UBP-X1000ES: odtwarzacz Blu-ray 4K Ultra HD

Jakub Kornacki
Sony UBP-X1000ES: odtwarzacz Blu-ray 4K Ultra HD

Referencyjny odtwarzacz Blu-ray Sony UBP-X1000ES należy do serii ES i został przystosowany do użytku w instalacjach na zamówienie. Zastosowane rozwiązania i technologie pozwoliły mu zająć czołowe miejsce w najbardziej zaawansowanych systemach audiowizualnych do kina domowego.

0

Odtwarzacz Blu-ray Sony UBP-X1000ES został zaprojektowany przede wszystkim w celu zaspokojenia popytu na rozwiązania 4K Ultra HD. Model obsługuje nośniki Blu-ray Disc Ultra HD oraz przesyłane strumieniowo materiały wideo o pełnej rozdzielczości 4K i dużym zakresie dynamiki (HDR). Urządzenie to jest w stanie wiernie oddawać zamysł twórców filmów oraz innych produkcji dzięki większej szczegółowości, jasności i kontrastowi obrazu.UBP-X1000ES_DiscOpen-Large

W Sony UBP-X1000ES zastosowano autorskie rozwiązanie producenta - napęd Precision HD. Dzięki niemu istnieje możliwość uzyskania dobrych, stabilnych parametrów odczytu praktycznie każdego nośnika optycznego: DVD Video i DVD Audio, CD i Super Audio CD, Blu-ray 3D i BD-ROM. Wbudowane kodeki wideo odpowiadają natomiast za oglądanie obrazu 4K przesyłanego strumieniowo z serwisów Netflix, Amazon Video czy YouTube.

UBP-X1000ES_USB-Large

Odtwarzacz Blu-ray Sony UBP-X1000ES wyposażono w specjalny tryb obrazu, który został przeznaczony do oglądania materiałów HDR. Oprócz tego producent zastosował zaawansowany system przetwarzania obrazu, który interpoluje materiały w formacie 1080p do jakości zbliżonej do 4K 60p. Jeśli chodzi o jakość dźwięku to nowy odtwarzacz współpracuje z amplitunerami wyposażonymi w dekodery dźwięku „obiektowego”: Dolby Atmos i DTS:X.

Źródło: Sony, AGDLab.pl.

Waszym zdaniem

Brak opinii.

Zaloguj się, aby móc dodawać komentarze.