Sony Walkman NWZ-A17 - odtwarzacz dla audiofilów

Marek Cekaw
Sony Walkman NWZ-A17 - odtwarzacz dla audiofilów

Wiele czynników odpowiada za dobrą jakość dźwięku, począwszy od wysokiej klasy głośników czy słuchawek, poprzez format muzyki, na jej odtwarzaczu kończąc. Dobrą jakość muzyki można mieć również z urządzeń przenośnych, a udowadnia to Sony Walkman NWZ-A17.

0

Wiele osób słuchających muzyki ze smartfonów lub tabletów, nie zwraca szczególnej uwagi na jej jakość, gdyż przeważnie przypadków i tak słuchają mocno skompresowanych plików MP3. Istnieją jednak osoby, dla których jakość ma istotne znaczenie, dlatego preferują format FLAC oraz odtwarzacze najwyższej klasy.

Do takich należy Walkman NWZ-A17 firmy Sony, który niebawem pojawi się w sprzedaży. Urządzenie jest niewielkie, a mimo to wspiera wiele bezstratnych formatów audio, jak FLAC i ALAC, a także bardziej tradycyjnych: MP3, WMA, AIFF oraz kilka innych.

Użytkownik oprócz rozkoszowania się dźwiękiem najwyższej jakości, może też oglądać filmy na wbudowanym w urządzenie 2,25-calowy ekranie o rozdzielczości 320 x 240. Walkman obsługuje bowiem formaty MP4, WMV9 oraz AVCHD. Ekran nie jest wprawdzie dotykowy i sterowanie odbywa się przy pomocy fizycznych przycisków wbudowanych w elegancką obudowę ze szczotkowanego metalu.

Sony Walkman NWZ-A17 trafi do sprzedaży już wkrótce i kosztować ma 300 dolarów. Jak za odtwarzacz przenośny to zdecydowanie drogo, poza tym w hałasie otoczenia, gdyż zwykle takie urządzenia używane są poza domem i tak nie docenimy tej jakości muzyki.

sony-nwz-a17_1

Źródło: Ubergizmo.com

Waszym zdaniem

Brak opinii.

Zaloguj się, aby móc dodawać komentarze.