Sony wprowadza dwie stacje dokujące do urządzeń Apple

Damian Jaroszewski
Sony wprowadza dwie stacje dokujące do urządzeń Apple

Firma Sony zaprezentowała wczoraj dwie nowe stacje dokujące współpracujące ze sprzętami marki Apple, czyli iPodami, iPadami oraz iPhone’ami.

0

Modele CMT-V70BIP i CMT-V50IP nie służą tylko do odtwarzania muzyki z urządzeń z nadgryzionym jabłkiem w logo. Każdy z nich jest wyposażony w napęd CD, przy pomocy którego można uruchomić zarówno tradycyjne płyty Audio CD, jak i krążki zapisane plikami w formacie MP3. Poza tym oferują także odbiornik fal radiowych FM.

Urządzenia korzystają z cyfrowego wzmacniacza S-Master oraz dwóch głośników o mocy 20 watów. Model CMT-V50IP to tradycyjna stacja dokująca, do której trzeba podłączyć np. iPoda. Z kolei CMT-V70BIP, to już bardziej zaawansowany sprzęt z modułem Bluetooth 2.1+EDR oraz A2DP, więc jego posiadacze mogą przesyłać muzykę całkowicie bezprzewodowo, bez użycia jakichkolwiek kabli. Nie oznacza to jednak, że model ten jest pozbawiony stacji dokującej.

Oba sprzęty marki Sony mają wejść do sprzedaży jeszcze we wrześniu tego roku. Ich sugerowane ceny detaliczne to około 30 i 35 tys. jenów, czyli 383 i 446 dolarów. Na początku będą dostępne tylko w Japonii, ale z czasem powinny także trafić do Europy.

Waszym zdaniem

Brak opinii.

Zaloguj się, aby móc dodawać komentarze.