Sprimo: inteligentny oczyszczacz powietrza

Marek Cekaw
Sprimo: inteligentny oczyszczacz powietrza

Coraz trudniej znaleźć w dzisiejszych czasach domowy sprzęt, który nie jest inteligentny. Mamy więc inteligentne żarówki, klimatyzatory, termostaty, a nawet piekarniki. Firma Sprimo również projektuje takie urządzenia i w Las Vegas pokazała inteligentny oczyszczacz powietrza.

0

Coraz poważniejsze problemy ze smogiem w dużych metropoliach oraz kiepska jakość powietrza w wielu mniejszych miastach sprawiają, że dużym zainteresowaniem cieszą się domowe oczyszczacze powietrza. Tego typu urządzenia, dzięki specjalnym filtrom oraz zastosowanym technologiom, potrafią usunąć z powietrza wszelkie zanieczyszczenia oraz składniki organiczne, ułatwiając nam oddychanie.

Firma Spiro jest jednym z producentów takich oczyszczaczy, który podczas targów CES 2017 pokazał najnowszy model wyposażony w inteligentne rozwiązania. Jest to jeden z najmniejszych na świecie, osobistych oczyszczaczy powietrza, który jednak różni się nieco od typowych urządzeń tego typu.

Produkt nie ogranicza się tylko do jednostajnego oczyszczania powietrza na określonej powierzchni. Potrafi się bowiem uczyć oraz adaptować, by w ciągu zaledwie 30 sekund dostarczyć czyste powietrze w pobliżu użytkownika. Jest więc idealnym sprzętem do radzenia sobie z sezonowymi alergiami lub działania w środowisku, nad którym nie mamy zbyt dużej kontroli.

Dzięki systemowi osobistej wentylacji, praktycznie w kilka sekund po włączeniu, użytkownik otaczany jest bańką czystego powietrza, więc urządzenie nie musi oczyszczać go w całym pomieszczeniu. Na dłuższą metę ma to swe zalety, gdyż nie sprzęt zużywa znacznie mniej energii.

Produkt pojawi się w sprzedaży w marcu i choć nie ma jeszcze dokładnej ceny, to szacuje się, że może kosztować około 400 dolarów.

sprimo-1

Źródło: Ubergizmo.com

Waszym zdaniem

Brak opinii.

Zaloguj się, aby móc dodawać komentarze.