Sprzątanie ogrodu przy użyciu zaawansowanego sprzętu

Jakub Kornacki
Sprzątanie ogrodu przy użyciu zaawansowanego sprzętu

Każdy, komu zależy na dobrym wyglądzie własnego ogrodu wie, jak ważne jest jego systematyczne porządkowanie. Jesienne sprzątanie przed zimą jest często żmudną pracą. Szczególnie ważne jest usuwanie opadających z drzew liści. Tradycyjne grabie oraz miotłę zastąpiły nowoczesne urządzenia, które pozwalają zaoszczędzić czas, a także mają dawać lepsze efekty.

1

Odkurzacz ogrodowy to wszechstronne urządzenie, które zapewnia usuwanie liści, skoszonej trawy czy przyciętych gałęzi. Takie produkty posiadają także funkcję rozdrabniania liści, którymi można następnie wzbogacić glebę w naturalne składniki mineralne.

Podczas wyboru odpowiedniego odkurzacza warto zwrócić uwagę na kilka podstawowych parametrów. Jednym z nich jest moc, która uzależniona jest od powierzchni ogrodu. Moc odkurzacza wiąże się z prędkością wciągania odpadów. Większe powierzchnie powinny korzystać z odkurzacza spalinowego, zaś mniejsze - z elektrycznego.

Standardowy worek, do którego trafiają odpady ma od 25 do 70 litrów pojemności. Jego rozmiar powinien być uzależniony od wielkości zanieczyszczeń. Warto sprawdzić, czy jest on łatwy w montażu oraz demontażu. Waga odkurzacza waha się od 4 do 6 kilogramów. Część z nich posiada funkcję, która pozwala zawiesić go na ramieniu. Niektóre można nosić na plecach, a reszta korzysta z standardowych kółek.

Odkurzacze ogrodowe - Bosch ALS 25

Odkurzacz ogrodowy Bosch ALS 25 posiada ergonomiczne uchwyty, dzięki którym można komfortowo korzystać z urządzenia. Wydajność rozdrabniania wynosi 10:1. Worek na liście łatwo opróżnić. Jest on odporny, ponieważ wykonano go z wodoodpornej tkaniny. Wydajność dmuchawy - 800 metrów. Całkowita moc silnika wynosi 2500 W.
Model jest dostępny w sprzedaży, a jego cena wynosi około 319 zł.

Odkurzacze ogrodowe - Black&Decker GW3000

Black&Decker GW 3000 został wyposażony w wysokiej jakości noże rozdrabniające, które mają zapewniać efektywną pracę. Jego silnik ma moc 3000 W. Użytkownik może regulować prędkość cyklu pracy, a także skorzystać z pasu, który umożliwia łatwe przenoszenie. 35-litrowy worek pozwala zebrać około 350 litrów zmielonych liści.
Cena tego modelu wynosi około 359 zł.

Odkurzacze ogrodowe - Skil 0790AA

Odkurzacz Skil 0790AA posiada wyjątkową konstrukcję, dzięki której można wygodnie zawiesić urządzenie na specjalnie zaprojektowanej szynie. Silnik o mocy 2800 W może pracować w trybie dmuchawy oraz odkurzacza. Cykl pracy zmienia się za pomocą jednego pokrętła. Wydajność rozdrabniania liści wynosi 10:1. Nad wygodą podczas porządkowania ogrodu czuwają dodatkowe kółka oraz pas na ramię. Worek na odpady opróżnia się w prosty sposób.
Cena tego urządzenia wynosi około 197 zł.

Odkurzacze ogrodowe - Black&Decker GW2200

Black&Decker GW2200 został wyposażony w wydajny silnik o mocy 2200 W. Urządzenie może pracować w trybie dmuchawy oraz odkurzacza. Worek na liście opróżniany jest w intuicyjny, bardzo prosty sposób. Redukcja objętości liści wynosi 10:1. Prosty w opróżnianiu worek o pojemności 35 litrów jest w stanie pomieścić w sobie około 350 litrów zmielonych liści.
Model jest dostępny w sprzedaży, a jego cena wynosi około 262 zł.

Odkurzacze ogrodowe - NAC 2600W YT6201-12

Odkurzacz ogrodowy NAC 2600W YT6201-12 został wyposażony w nowatorską dmuchawę, w której prędkość przepływu powietrza wynosi 270 km/h. Silnik o mocy 2600 W może pracować w trybie odkurzacza, rozdrabniacza oraz dmuchawy. Redukcja mielenia liści wynosi 10:1. Waga niewielkiego urządzenia wynosi jedynie 4,1 kilograma.
Cena tego modelu wynosi około 139 zł.

Źródło: informacja prasowa, Agito.pl, AGDLab.pl.
--
Chcesz być zawsze na bieżąco z najnowszymi informacjami z branży AGD, RTV i Foto/Wideo? Wejdź na profil AGDLab.pl na Facebooku.

Waszym zdaniem

fuzzy198100

W tych odkurzaczach do liści trzeba zwracać uwagę na worek. Miałem taki marki "krzak" (w każdym razie nie pamiętam marki) i miałem problem, bo liście i gałęzie wpadają do worka z dużą siłą i przetarły/przedziurawiły worek... Te widze, że są chyba lepiej pod tym względem skonstruowane.

Z innych takich urządzeń to widziałem na necie coś takiego jak looj (nie podejmę się wypowiedzenia tej nazwy na głos ;)) firmy od robo-odkurzaczy. Urządzenie to służy do czyszczenia rynien. Może być ciekawe na wiosnę, jak już nam śnig odpuści.

Zaloguj się, aby móc dodawać komentarze.