SteadXP: uniwersalny system stabilizacji obrazu

Marek Cekaw
SteadXP: uniwersalny system stabilizacji obrazu

Jednym z najbardziej pożądanych elementów wyposażenia aparatu fotograficznego oraz kamery jest system stabilizacji obrazu, poprawiający jakość wykonywanych filmów. Nie każdy sprzęt nim dysponuje, ale dzięki urządzeniu o nazwie SteadXP, nie będzie to już problemem, gdyż jest to uniwersalny system stabilizacji pasujący do każdej kamery.

0

Można by sądzić, że uniwersalne systemy nie istnieją, a tym bardziej takie, które nie są wbudowane w samą konstrukcję aparatu lub obiektywu. SteadXP może jednak mile nas zaskoczyć.

SteadXP1

Urządzenie mocowane do obudowy aparatu wyposażone jest w 32-bitowy procesor ARM, 3-osiowy żyroskop oraz 3-osiowy akcelerometr. Jego zadanie polega na rejestrowaniu ruchów aparatu i zapisywaniu ich w pamięci. Następnie materiał po przeniesieniu do komputera jest przepuszczany przez oprogramowanie dostępne wraz ze SteadXP. Program na podstawie danych o ruchach kamery, jest w stanie skompensować wstrząsy, które mogłyby pogorszyć jakość nagrania.

SteadXP2

SteadXP współpracuje obecnie z kamerami GoPro, a także kilkoma modelami profesjonalnych lustrzanek oraz aparatów bezlusterkowych. W zależności od wersji urządzenie kosztować ma od 159 do 261 dolarów, a pojawi się w sprzedaży w styczniu przyszłego roku.

SteadXP3

Źródło: Kickstarter.com

Waszym zdaniem

Brak opinii.

Zaloguj się, aby móc dodawać komentarze.