Stream BASE: wielofunkcyjny soundbase do telewizora

Marek Cekaw
Stream BASE: wielofunkcyjny soundbase do telewizora

Większość nowoczesnych telewizorów ze względu na niewielką grubość obudowy, ma raczej słabe głośniki. Jeśli więc chcemy podnieść głośność i jakość dźwięku podczas oglądania filmów, potrzebujemy soundbara lub soundbase'u. Firma Cabasse oferuje nam urządzenie Stream BASE, należące do drugiej kategorii.

0

Stream BASE to urządzenie konstrukcją zbliżone do typowego soundbara, jednakże charakteryzujące się bardziej zwartą budową, dzięki temu doskonale pasuje jako podstawka do telewizora.

Ten model jest czterokanałowy i dysponuje aktywną technologią filtrowania dźwięku, która efektywnie usuwa z niego wszelkie zniekształcenia. Co więcej, użytkownik ma możliwość regulowania tonów wysokich, niskich oraz średnich indywidualnie dla każdego z kanałów, natomiast miłośnicy basów ucieszą się z obecności 13 cm głośnika niskotonowego, który doskonale podkreśli każdy film akcji.

cabasse-streambase1

Stream BASE wyposażono także w system holograficznej obróbki sygnału. Jest to technologia która rozszerza scenę dźwięku, zwiększając równocześnie jej głębię, dzięki czemu wszystkie dialogi są wyraźnie słyszalne, zaś widz ma uczcie przebywania w centrum wydarzeń.

To nie wszystkie niespodzianki skrywane przez Stream BASE. Soundbase został bowiem wyposażony w sieciowy odtwarzacz muzyki. Po podłączeniu urządzenia do domowej sieci, zyskuje ono dostęp do muzycznych serwisów streamingowych takich jak: Tidal, Spotify, Qobuz, Deezer, internetowych rozgłośni radiowych oraz muzyki przechowywanej na naszym dysku w formacie WAV, AIFF, FLAC oraz MP3, przy czym obsługiwane są także pliki wysokiej rozdzielczości 24-bity/96 kHz.

cabasse-streambase2

Można ją też odtwarzać z nośnika USB, gdyż sprzęt dysponuje odpowiednim wejściem, natomiast sterowanie funkcjami urządzenia odbywa się poprzez mobilną aplikację Stream. Przydatna jest także technologia DLNA, która umożliwia udostępnianie muzyki pozostałym urządzeniom znajdującym się w naszym domu, zaś AptX Bluetooth pozwala przesyłać ją ze smartfonów.

Stream BASE można kupić w cenie 450 funtów.

Źródło: Whathifi.com

Waszym zdaniem

Brak opinii.

Zaloguj się, aby móc dodawać komentarze.