Stylowy okap dla miłośników stylu retro od firmy Smeg

Jakub Kornacki
Stylowy okap dla miłośników stylu retro od firmy Smeg

Firma SMEG, producent sprzętu AGD, wprowadziła do swojej oferty okapy kuchenne o nietypowym, stylizowanym na modę "retro", wzornictwie. Nowe modele z serii Cortina powinni przypaść do gustu wszystkim, którzy planują urządzić kuchnię w "dawnym stylu".

0

Zaokrąglone kształty i miękkie krzywizny obudowy nowego okapu kuchennego w połączeniu z jego rozmiarami i wydajnością to główne cechy produktu wprowadzonego przez firmę Smeg do aktualnej oferty.

Okap ma szerokość 90 centymetrów, jest to zatem urządzenie przeznaczone raczej do większych kuchni. Nowe okapy uzupełniają dotychczasową ofertę "nostalgicznych" urządzeń firmy Smeg z serii Cortina. Wcześniej na rynku pojawiły się m.in. lodówka, piekarnik, wbudowane ekspresy do kawy czy płyty grzejne - wszystkie w stylu retro.

Smeg Cortina KC19A

Nowy okap dostępny jest w różnych wersjach kolorystycznych, m.in. kremowym lub w barwie węgla drzewnego, przy czym w obu przypadkach zastosowano eleganckie chromowane i mosiężne (chodzi o kolor) wykończenia.

Smeg Cortina KC19A

Stylistyka retro nie oznacza również wydajności mierzonej według urządzeń, które znajdowały się w kuchniach kilkadziesiąt lat temu. Okap Smeg Cortina to urządzenie technologicznie nowoczesne i wydajne. Deklarowana przez producenta wydajność to 750 metrów sześciennych powietrza na godzinę. Do dyspozycji użytkownika są cztery prędkości pracy urządzenia. W spodniej stronie okapu zamieszczono oświetlenie halogenowe oraz 3 aluminiowe filtry.

Niestety, za chęć dysponowania nowoczesną kuchnią w stylu retro trzeba słowo zapłacić. Cena nowych przyściennych okapów Smeg Cortina (np. modelu KC19A w kolorze węgla drzewnego) wynosi około 4500 zł.

Źródło: Appliancist, SMEG, AGDLab.pl

Waszym zdaniem

Brak opinii.

Zaloguj się, aby móc dodawać komentarze.