Stylowy zaparzacz mrożonej kawy

Marek Cekaw
Stylowy zaparzacz mrożonej kawy

Sprzęt AGD może być nie tylko funkcjonalny, ale też elegancki i stylowy. Niektóre urządzenia mogą stanowić prawdziwą ozdobę naszej kuchni i tak jest w przypadku bardzo oryginalnego sprzętu zaprojektowanego do przygotowywania kawy na zimno.

0

Produkt pochodzi z Japonii i jest wykonywany w całości ręcznie, z najwyższej jakości materiałów. Jego przeznaczeniem jest przygotowywanie kawy na zimno, przy pomocy tzw. drippingu, czyli powolnego kapania napoju. W przeciwieństwie do tradycyjnego zaparzania, ta metoda zapobiega uwalnianiu się kwasów, przez co kawa zachowuje swój naturalny smak.

Japanese Slow Drip1

Urządzenie wyposażone zostało w pojemniki na ziarna kawy oraz wodę z lodem, a także specjalne zawory, umożliwiające regulację prędkości przygotowywania napoju w zakresie od 8 do 16 godzin, co przekłada się na większą lub mniejszą moc gotowego napoju. Gotowy napój spływa następnie do dwóch szklanych karafek o łącznej pojemności 2,56 litra, w których można go przechowywać w lodówce przez co najmniej tydzień.

Japanese Slow Drip2

Produkt przeznaczony dla amatorów kawy na zimno, dostępny jest w internetowych sklepach. Nie jest to jednak sprzęt tani, gdyż trzeba za niego zapłacić aż 1950 dolarów.

Źródło: 7gadgets.com

Waszym zdaniem

Brak opinii.

Zaloguj się, aby móc dodawać komentarze.