System inteligentnego domu od Elgato

Marek Cekaw
System inteligentnego domu od Elgato

Firma Elgato wszystkim miłośnikom nowoczesnych technologii proponuje parę zaawansowanych technologicznie produktów, które znacznie ułatwią zajmowanie się domem. Należą do nich nie tylko inteligentne żarówki, lecz także sensory pozwalające sterować różnymi urządzeniami.

1

Pierwszą z propozycji firmy jest żarówka Avea, którą przy pomocy wbudowanego modułu bluetooth można podłączyć do urządzeń działających na platformie iOS. Urządzenie współpracuje z iPhonem od 4S w górę, z piątą generacją iPoda Touch oraz iPadem od trzeciej generacji w górę i dzięki specjalnej aplikacji użytkownik może kontrolować całe domowe oświetlenie, mając też do wyboru wiele różnych scen oświetlenia. Avea to żarówka w technologii LED dysponująca mocą 7W i dająca 430 lumenów świata, co jest mniej więcej odpowiednikiem 40W standardowej żarówki.

EN_Avea_Lifestyle_4

Elgato posiada w swej ofercie także system Eve. Jest to funkcjonalny zestaw sensorów mierzących jakość powietrza, wilgotność, temperaturę, zużycie energii elektrycznej oraz wody. Sensory również posiadają moduły bluetooth i działają w oparciu o opracowany przez Apple protokół HomeKit, dzięki któremu możliwe jest zdalne ich kontrolowanie oraz interakcja za pomocą asystenta Siri.

EN_Avea_Lifestyle_2

Nowe produkty nie mają jeszcze cen ani ustalonych terminów premier, jednak zostaną zaprezentowane podczas tegorocznych targów IFA, więc na pewno je tam poznamy.

EN_Avea_Lifestyle_1

Źródło: Elgato.com

Waszym zdaniem

haker52000

Jeśli komuś zależy na oświeleniu polecam system milight

Zaloguj się, aby móc dodawać komentarze.