System oświetlenia domu zarządzany bezprzewodowo

Adam Kwiatkowski
System oświetlenia domu zarządzany bezprzewodowo

Firma Prestigio wprowadza produkty, które w prosty sposób zmienią standardowe oświetlenie domu w wygodne, zdalnie sterowane z poziomu tabletu lub smartfona inteligentne źródła światła. 
W ofercie firmy pojawią się żarówki i centralka sterowania domem.

7

Inteligentny dom ma łączyć wygodę, oszczędzanie energii elektrycznej i wody. Zastosowanie kompleksowych rozwiązań jest bardzo kosztowne i wiąże się z przebudową domu. Prestigio oferuje sprzęt, który pozwala przy mniejszej ingerencji w obecną infrastrukturę mieszkania, wzbogacić dom o funkcje "smart".

Producent wprowadza LED-owe żarówki, które są nie tylko energooszczędne, ale pozwalają na zdalne sterowanie nimi z poziomu aplikacji w smartfonie lub tablecie. Specjalny tryb "rozrywkowy" zamienia pokój w salę dyskotekową a światła poruszają się w takt muzyki.
Pierwsze do sprzedaży trafią trzy modele: Smart Color LED Light PRLED7E27 z systemem barw RGB, Smart LED Light Warm White (3000k) oraz Smart LED Light Cold White (5000k). Żarówki (7W) generują snop światła 500 lm, co można porównać do emisji światła przez żarówkę 60W. Do sterowania tymi źródłami światła wystarczy skorzystać z aplikacji na urządzeniu mobilnym z Bluetooth 4.0.
Oświetlenie może być podzielone na sekcje i zarządzane niezależnie od siebie. Natężenie światła jest regulowane, natomiast włączanie i wyłączanie żarówek to proces zautomatyzowany, przebiegający na podstawie grafiku bądź trybu odliczania.
System oświetlenia Prestigio może być zintegrowany z centralką MultiCenter Smart Home Ready, jako segment współpracujący z innymi elementami wyposażenia inteligentnego domu. Poziom zużycia energii nadzorowany jest przez odpowiednią aplikację, a dostęp do panelu zarządzania zabezpieczony kodem PIN.

Waszym zdaniem

marek999101

Następny "bzdet" , który będzie "drążył" nasze kieszenie ,ale będą tacy co to kupią.
A przy tym będą się zachwycać jakie to wspaniałe urządzenie!!!!

cmm100

Marzenie mego życia spełnione, mogę spokojnie umrzeć wiedząc, że ludzkość będzie zdalnie sterować żaróweczkami z poziomu aplikacji w smartfonie lub tablecie. To po prostu przełom, .................., a w dodatku jaka przydatna rzecz.

mi.ol00

1. Ile to ma kosztować? Normalne żarówki led zeszły już do poziomu 15-20 PLN
2. Jaki jest cel montowania tego w domu? Oczopląs?

nizej podpisany00

Niektórzy ludzie wyjeżdżają z domu na dłużej i dom wtedy stoi pusty. Przy pomocy tych żarówek (i innych tego typu "bzdetów") można symulować obecność w domu przy pomocy smartfona. Coś cieniuśko u was z wyobraźnią...

dave9900

"Żarówki (7W) generują snop światła 500 lm, co można porównać do emisji światła przez żarówkę 60W."

Ale KŁAMSTWO! Żarówka 60W dale ~750 lumenów a nie 500!

wisp-sieci00

Jaki sens miałoby stosowanie do oświetlenia zasadniczego tej żarówki o wydajności 71 lm/W - skoro bez kłopotu na rynku można znaleźć Żarówki LED o wydajności co najmniej 95 lm/W i Ra>80 ? To trochę tak, jak gdyby instalowaćw samochodzie dyszel do podpinania konia, by raz w roku pojeździć ekologicznie

haker52000

@mi.ol polecam Ci milight.pl

Zaloguj się, aby móc dodawać komentarze.