Sześć nowych produktów Panasonica

Marek Cekaw
Sześć nowych produktów Panasonica

Firma Panasonic zapowiedziała nową linię sześciu zupełnie nowych produktów przeznaczonych do zestawów kina domowego. Wśród nich znajdują się nowe modele odtwarzaczy Blu-ray i DVD, a także nagrywarki cyfrowe.

0

Pierwszym z nowych produktów jest Panasonic DMR-BWT850, sieciowy odtwarzacz płyt formatu Blu-ray 3D wraz z możliwością ich nagrywania, wyposażony dodatkowo w cyfrową nagrywarkę dysponującą podwójnym tunerem HD. Urządzenie ma funkcję Freeview Play umożliwiającą korzystanie z elektronicznego przewodnika po programach nawet do siedmiu dni wstecz, sugerując najlepsze programy od takich nadawców, jak: BBC, ITV, Channel 4 oraz Channel 5.

Pozwala też oglądać zdjęcia w formacie JPEG oraz odtwarza filmy wideo w 4K, umożliwiając m.in. obejrzenie nagrania zarejestrowanego kamerą Ultra HD. Wyposażono go ponadto w upscaler obrazu podbijający nagrania na Blu-ray do rozdzielczości zbliżonej do 4K, natomiast treści w tej rozdzielczości rejestrowane są na dysku twardym o pojemności 1 TB.
Jeśli chodzi o nagrywanie, to dzięki podwójnemu tunerowi HD, można równocześnie nagrywać program z dwóch różnych kanałów. Z kolei funkcja TV Anywhere, pozwala następnie przesłać zarejestrowany materiał przez internet na smartfona lub tablet.
Nie zapomniano też o odtwarzaniu formatów muzycznych wysokiej rozdzielczości FLAC i WAV, zaś dzięki systemowi Pure Sound Mode, mamy zapewnioną lepszą jakość dźwięku podczas słuchania muzyki.

Panasonic DMR-BWT850 dostępny jest w cenie 599 funtów.

Panasonic DMR-BWT850

Panasonic DMR-PWT655 to urządzenie o podobnej funkcjonalności co model DMR-BWT850, jednak zamiast Blu-ray, nagrywa tylko płyty DVD. Tutaj również zastosowano podwójny tuner HD oraz system Freeview Play. Treści w formacie 4K mogą być odtwarzane oraz nagrywane na dysk twardy, zaś materiał z płyt Blu-ray jest także skalowany do Ultra HD.
Nieco słabiej wyposażoną wersją tego samego produktu jest model DMR-PWT550, który dysponuje mniejszym dyskiem o pojemności 500 GB oraz nie odtwarza filmów z kart pamięci SDXC.
DMR-PWT655 oferowany jest w cenie 399 funtów, natomiast za model DMR-PWT550 trzeba zapłacić 350 funtów.

Panasonic DMR-PWT655

Panasonic DMR-HWT250 to sieciowy odtwarzacz z cyfrową nagrywarką oraz podwójnym tunerem HD i funkcją Freeview Play. Programy rejestrowane są na 1 TB dysku twardym i można je następnie oglądać na tablecie lub smartfonie dzięki funkcji TV Anywhere.
Treści w 4K nie da się rejestrować na dysku i można je odtwarzać tylko z podłączonego nośnika USB.
Model DMR-HWT150 jest dokładnie tym samym co DMR-HWT250, lecz dysponuje o połowę mniejszym dyskiem. Za pierwszy z nich należy zapłacić 269 funtów, natomiast drugi kosztuje 319 funtów.

Panasonic DMR-HWT250

Ostatnim z nowych produktów jest nagrywarka DVD Panasonic DMR-EX97 z podwójnym tunerem HD. To produkt o najsłabszej funkcjonalności, w którym próżno szukać systemów Freeview Play, TV Anywhere oraz odtwarzania plików w 4K. Nie ma też WiFi, natomiast w jej wnętrzu znajdziemy dysk twardy o pojemności 500 GB.

Produkt oferowany jest w cenie 350 funtów.

Panasonic DMR-EX97

Źródło: Whathifi.com

Waszym zdaniem

Brak opinii.

Zaloguj się, aby móc dodawać komentarze.