Sztuczna inteligencja w telewizorach LG OLED TV i LG Super UHD

Jakub Kornacki
Sztuczna inteligencja w telewizorach LG OLED TV i LG Super UHD

Dzisiaj odbyła się polska premiera telewizorów LG OLED TV oraz LG Super UHD na rok 2018. Zaawansowane technologicznie odbiorniki zostały wyposażone w sztuczną inteligencję LG ThinQ. Jako jedyne tego typu urządzenia na rynku będą rozpoznawały język polski.

0

Nowością w debiutujących telewizorach jest wprowadzenie sztucznej inteligencji LG ThinQ AI. Rozwiązanie zostało wprowadzone w celu usprawnienia komunikacji użytkownika z telewizorem. Urządzenia przetwarzają ludzką mowę, a następnie uczą się zachowań użytkownika. Warto podkreślić, że firma LG jest jedyną marką na świecie, która wprowadzając tą technologię postanowiła rozpoznawać komendy w języku polskim. Oprócz tego do systemu wprowadzono dziewięć innych języków.

LG_Super_UHD_SK850_TV_ThinQ_AI

Sztuczna inteligencja pozwala użytkownikom wydawać telewizorowi mnóstwo poleceń. Przy użyciu głosu użytkownik może zmienić kanał, wybrać źródło sygnału, zmienić poziom głośności czy ustawić czas, po którym telewizor automatycznie się wyłączy. To oczywiście namiastka tego, co oferuje nam LG ThinQ AI. Nowoczesne telewizory LG OLED TV oraz LG Super UHD na rok 2018 zostały oczywiście przystosowane do współpracy z internetem, tak więc użytkownik może skorzystać z wyszukiwarki internetowej, serwisów VOD czy też dowolnych opcji, które umożliwia mu połączenie z internetem. 

ThinQ_Turn-on-Jazz-hits

Jak właściwie odbywa się komunikacja użytkownika z telewizorem. W pilocie zdalnego sterowania umieszczony został mikrofon, do którego należy przyłożyć usta podczas wydawania polecenia. Zaawansowane technologicznie telewizory uczą się zachowań i poleceń użytkownika. Nie musimy martwić się, gdy po wydaniu pierwszego polecenia sztuczna inteligencja nie zrozumie intencji użytkownika. Wystarczy powtórzyć komendę, a system DeepThinQ, który wykorzystuje algorytmy głębokiego uczenia się stopniowo będzie analizował wszystkie polecenia, a następnie starał się je wykonać właściwie.

Rozbudowaną ofertę telewizorów LG znajdziesz tutaj.

Źródło: LG Electronics, AGDLab.pl.

Waszym zdaniem

Brak opinii.

Zaloguj się, aby móc dodawać komentarze.