Szybkie kart SD i microSD od Samsunga

Damian Jaroszewski
Szybkie kart SD i microSD od Samsunga

Samsung zaprezentował nowe karty pamięci SD i microSD z linii High Speed Series oraz Plus Extreme Speed Series. Obie oferują prędkości transferu na poziomie 24 MB na sekundę oraz pojemności od 2 GB wzwyż.

0

Karty są odporne na zalanie wodą, wstrząsy i namagnesowanie, dzięki czemu powinny sprostać dużo trudniejszym warunkom atmosferycznym.
Modele High Speed Series zarówno w wersji SD, jak i microSD będą dostępne w pojemnościach 2 GB, 4 GB, 8 GB, 16 GB i 32 GB. Ich maksymalne transfery to 7 MB na sekundę zapisu dla wersji 2 i 4 GB oraz 13 MB na sekundę dla pozostałych pojemności. Odczytywać pliki można z szybkością 15 MB na sekundę dla modelu 2 GB i 24 MB na sekundę dla wszystkich innych. Ceny wahają się od 10 do 90 dolarów.
Z kolei karty Plus Extreme Speed Series dostępne będą w pojemnościach 8 GB i 16 GB. Maksymalne transfery dla tych modeli to 24 MB na sekundę w przypadku odczytywania danych i 21 MB na sekundę przy zapisywaniu. Ceny to 30 dolarów za model 8 GB i 55 dolarów za 16 GB. Kart dostępne są w wersji SD i microSD.

Waszym zdaniem

Brak opinii.

Zaloguj się, aby móc dodawać komentarze.