Szybkie karty pamięci microSDHC marki SanDisk

Damian Jaroszewski
Szybkie karty pamięci microSDHC marki SanDisk

Telefony komórkowe, kamery i aparaty cyfrowe są coraz mniejsze, robią coraz lepsze zdjęcia i kręcą coraz lepsze filmy. W związku z tym potrzebują wydajniejszy kart pamięci. Czasami muszą to być modele w rozmiarze microSD. Właśnie do takich celów powstały nowe karty marki SanDisk.

0

SanDisk Extreme Pro micro SDHC to karty pamięci, które spełniają wszystkie warunki, żeby otrzymać oznaczenie Class 10 i UHS-I. Oznacza to, że oferują duże transfery danych. W tym wypadku nawet do 95 MB na sekundę w przypadku modelu o pojemności 8 GB i 90 MB na sekundę w trakcie korzystania z egzemplarza o pojemności 16 GB. Producent tego nie precyzuje, ale najprawdopodobniej takie prędkości osiągniemy przy odczytywaniu danych.

Karty korzystają z kontrolera Power Core, który ma zapewniać szybkie i efektywne transfery dla całej pojemności oraz system korekcji błędów ECC.

Karty pamięci mogą pracować w temperaturach od -25 do +85 stopni Celsjusza. Z kolei dane zachowają się przy temperaturach od -40 do +85 stopni Celsjusza. Poza tym są odporne na warunki atmosferyczne, w tym wodę i kurza oraz promieniowanie rentgenowskie. Firma SanDisk udziela na nie dożywotniej gwarancji. Ich cena jeszcze nie jest znana.

źródło: TechFresh

Waszym zdaniem

Brak opinii.

Zaloguj się, aby móc dodawać komentarze.