T+A MP 3100 HV: odtwarzacz SACD z tunerem DAB+

Marek Cekaw
T+A MP 3100 HV: odtwarzacz SACD z tunerem DAB+

W dobie cyfrowej dystrybucji muzyki, odtwarzacze CD mocno straciły na popularności. Nie znikły jednak całkowicie z rynku, czego przykładem jest najnowszy odtwarzacz SACD MP 3100 HV, opracowany przez firmę T+A.

0

Najnowsze urządzenie stworzone przez inżynierów przedsiębiorstwa specjalizującego się w produkcji sprzętu audio, skierowane jest do użytkowników preferujących słuchanie muzyki w wysokiej rozdzielczości.

MP 3100 HV nie tylko odtwarza płyty SACD, ale ma też kilka innych przydatnych funkcji, do których należy m.in., cyfrowy tuner radiowy DAB+ oraz możliwość streamingu muzyki bezpośrednio z serwisów takich jak Tidal czy Qobuz. To jednak tylko dodatek, gdyż pierwsze skrzypce grają tu właśnie płyty CD.

Sprzęt ma nowy mechanizm ich odtwarzania, wyposażony w najnowsze dekodery sygnału, oferujący szybki dostęp oraz sprawną korekcję błędów. Znajdziemy w nim również pełny procesor sygnałowy do bitstreamu DSD oraz PCM, zapewniającego wysoką jakość dźwięku. W zależności od wybranego formatu dźwięku, sygnał z cyfrowych źródłem przechodzi przez dwie oddzielnie ścieżki sygnału, każda zoptymalizowana do określonego typu sygnału, a następnie jest przepuszczany przez analogową sekcję. Odtwarzacz ma również Bluetooth, więc można streamować muzykę z urządzeń przenośnych oraz laptopów.

Sprzęt pojawi się w sklepach w połowie bieżącego miesiąca i będzie kosztował 12 700 dolarów.

MP 3100 HV SACD1

Źródło: Whathifi.com

Waszym zdaniem

Brak opinii.

Zaloguj się, aby móc dodawać komentarze.