TP-Link Deco M9 Plus: router do systemów inteligentnego domu

Marek Cekaw
TP-Link Deco M9 Plus: router do systemów inteligentnego domu

Firma TP-Lin zapowiedziała nowy domowy rouger typu mesh. Urządzenie o nazwie Deco M9 Plus nie powstało jednak tylko po to, by zapewnić dostęp do sieci w obrębie domu. Produkt może także pełnić funkcję smart huba dla systemów inteligentnego domu.

0

Inteligentne urządzenia domowe, aby poprawnie działać muszą komunikować się ze sobą oraz z naszymi smartfonami. Potrzebują więc specjalnych hubów, które im takową komunikację umożliwią. Zwykle jest to dodatkowy wydatek, który musimy ponieść, ale można go uniknąć, kupując najnowszy model domowego routera firmy TP-Link.

TP-Link Deco M9 Plus to router typu mesh, który równocześnie pełni funkcję smart huba dla naszych inteligentnych urządzeń domowych. Urządzenie oferuje pojedyncze pasmo 2.4 GHz oraz dwa pasma 5 GHz. W przypadku korzystania z pasma 2.4 GHz, umożliwia to transmisję danych z prędkością 400 Mbps, natomiast przy używaniu drugiego pasma, można uzyskać prędkość 867 Mbps.

To jeszcze nie wszystkie możliwości tego urządzenia. Oprócz sześciu anten WiFi, produkt posiada jeszcze anteny do Bluetooth i ZigBee. Można więc wykorzystywać go jako hub zapewniający komunikację inteligentnym urządzeniom domowym, takim jak elektroniczne zamki, termostaty, klimatyzatory itp. Router potrafi obsługiwać do 100 urządzeń z kategorii Internetu Rzeczy, współpracując z produktami takich marek jak GE, Samsung SmartThings, Securiti, Philips, Nest oraz TP-Link. Potrafi też współpracować z Alexą oraz IFTTT.

Link Deco M9 Plus w zestawie z pojedynczym nadajnikiem oferowany będzie w cenie 179,99 dolarów, a z dwoma kosztować ma 299,99 dolarów. W sprzedaży pojawi się już w przyszłym miesiącu i będzie go można zamówić na stronie producenta.

TP-Link Deco M9 Plus 1

Źródło: Tp-link.com

Waszym zdaniem

Brak opinii.

Zaloguj się, aby móc dodawać komentarze.